Skocz do treści

Koleje Mazowieckie

Szukaj

Nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich i WKD już dostępny!

2011-11-15

W połowie listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowego rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich został opracowany przez pracowników Spółki, na zlecenie Samorządu Województwa Mazowieckiego, zgodnie z preferencjami oraz wnioskami napływającymi od podróżnych.

-  Nie ma takiego rozkładu jazdy na świecie, który zadowala wszystkich. Chodzi o to, żeby zadowalał zdecydowaną większość. Myślę, że nowe rozkłady, które dzisiaj prezentujemy są optymalne i spełniają preferencje dużej większości podróżnych, ale oczywiście będziemy monitorowali ich realizację i jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy wprowadzali zmiany - powiedział Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Punktem wyjścia do opracowania nowego rozkładu jazdy były preferencje podróżnych. Wszystkie napływające wnioski i propozycje zostały szczegółowo przeanalizowane pod kątem możliwości ich wdrożenia. Nie każda sugestia mogła zostać zrealizowana ze względu m.in. na trwające prace remontowe, czy ograniczone możliwości taborowe. Niemniej jednak udało się wdrożyć wiele innowacyjnych i przyjaznych podróżnym rozwiązań.

- Jednym z ważniejszych elementów nowego rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich jest założenie kursowania pociągów lotniskowych, które będą uruchomione już od czerwca 2012 roku. – dodał Krzysztof  Strzałkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

W rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich poprawi się układ połączeń w godzinach porannego oraz popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Zostaną uruchomione nocne pociągi z Warszawy do Mińska Mazowieckiego, Tłuszcza, Pilawy, Góry Kalwarii oraz Warki. Dodatkowo więcej połączeń pojawi się w weekendy we wczesnych godzinach rannych w celu poprawy dojazdów do zakładów pracy oraz szkół.

 

- Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2011/2012 jest już gotowy. Oznacza to, że w tym roku podróżni będą mogli zapoznać się z nim na prawie miesiąc przed wejściem w życie – powiedział Artur Radwan, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

W ramach nowego rozkładu jazdy Koleje Mazowieckie będą uruchamiać średnio 929 pociągów na dobę. W odpowiedzi na liczne postulaty pasażerów, na niektórych liniach zostaną uruchomione pociągi nocne.

- Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich, edycji 2011/2012 będzie bardziej przyjazny podróżnym ze względu na ujednolicenie i zmniejszenie liczby terminów kursowania, a także skomunikowanie pociągów – dodał Michał Panfil, Członek Zarządu Kolei Mazowieckich.

Wzorem obecnego rozkładu jazdy pociągów, do obsługi połączeń przyspieszonych wykorzystywane będą składy „push-pull”, a na linii do Siedlec EZT ER75 „Flirt”. Na linii do Działdowa do eksploatacji zostaną wdrożone nowoczesne pociągi EN76 „Elf”. Na linii Małkinia – Warszawa Wileńska w godzinach porannego oraz popołudniowego szczytu komunikacyjnego będą kursowały EZT EN71, które są dłuższe (o ok. 50 miejsc) od EZT EN57.

Przeczytaj treść ponownie

SZUKAJ POŁĄCZEŃ

Od
Do
Data
Godzina
:
przez

dodaj przez

Wyszukiwanie zaawansowane

ROZKŁAD JAZDY

Przedział czasowy

Godzina od
:
Godzina do
:

Przeczytaj treść ponownie