
Informujemy, że na mocy umowy zawartej pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego (ZTM) a Spółką "Koleje Mazowieckie-KM" (KM), podróżni:
1) posiadający ważny bilet okresowy ZTM (miejski lub sieciowy, imienny lub na okaziciela, normalny lub ulgowy):
a) 30-dniowy (z wyjątkiem biletów na jedną linię) albo 90-dniowy, zakodowany na Warszawskiej Karcie Miejskiej (WKM) albo Elektronicznej Legitymacji Studenckiej,
b) dobowy,
c) 3 - dniowy,
d) 7-dniowy, e) seniora
2) uprawnieni do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej,
mogą korzystać również z przejazdów pociągami osobowymi KM:
- na obszarze m. st. Warszawy, ograniczonym stacjami: Warszawa Ursus, Warszawa Gołąbki, Warszawa Choszczówka, Warszawa Wola Grzybowska, Warszawa Falenica, Warszawa Jeziorki i
- na odcinku Warszawa Wileńska – Ząbki
oraz przewozić rzeczy (w tym rower) i zwierzęta, zgodnie z zasadami obowiązującymi w lokalnym transporcie zbiorowym nadzorowanym przez ZTM, bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.
Ww. bilety ZTM są honorowane w pociągach KM, pod warunkiem, że są ważne podczas przejazdu, tzn. że zostały wcześniej aktywowane/skasowane, np.: w środkach komunikacji miejskiej.
Bilety te można również aktywować/skasować w kasownikach ZTM umieszczonym na stacjach:
- Warszawa Zachodnia,
- Warszawa Ochota,
- Warszawa Śródmieście,
- Warszawa Powiśle,
- Warszawa Stadion,
- Warszawa Wschodnia,
- Warszawa Gdańska,
- Warszawa Wileńska.
Bilet 30- i 90-dniowy ZTM można aktywować także w pociągu KM.
W tym celu posiadacz nieaktywnego biletu 30- lub 90-dniowego ZTM (z wyjątkiem biletów na jedną linię) zobowiązany jest wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i niezwłocznie zgłosić się do kierownika pociągu, z żądaniem aktywacji biletu.
W przeciwnym wypadku podróżny zostanie uznany za jadącego bez ważnego biletu.
Bilet 30- i 90-dniowy ZTM można kupić/aktywować w kasach biletowych na nw. stacjach:
- Pruszków,
- Piastów,
- Warszawa Ursus,
- Warszawa Włochy,
- Warszawa Zachodnia,
- Warszawa Ochota,
- Warszawa Śródmieście,
- Warszawa Wschodnia,
- Warszawa Rembertów,
- Warszawa Wesoła,
- Warszawa Wola Grzybowska,
- Sulejówek Miłosna,
- Warszawa Radość,
- Warszawa Międzylesie,
- Warszawa Okęcie,
- Warszawa Służewiec,
- Ożarów Mazowiecki,
- Warszawa Gdańska,
- Warszawa Wileńska,
- Ząbki.
Wspólna oferta ZTM-KM nie obowiązuje:
1) na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka Bankowa,
2) w pociągu sezonowym „Słoneczny”,
3) w pociągach Spółek „PKP Intercity” i „PKP Przewozy Regionalne”.
Osoby odbywające przejazd pociągiem KM z miejscowości położonych poza obszarem stosowania wspólnej oferty ZTM-KM, zobowiązane są do nabycia biletu KM na dojazd do stacji granicznej obszaru obowiązywania oferty.
Windykacja należności z tytułu przejazdu w pociągu KM, bez ważnego biletu okresowego ZTM lub dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego albo ulgowego przejazdu, odbywa się na zasadach obowiązujących w KM.
W pociągach KM nie są honorowane bilety ZTM: jednorazowe i inne niż wymienione powyżej |