(09.01.12) Parking w Mińsku Mazowieckim otwarty!

- To już kolejna taka inwestycja na Mazowszu. Mam nadzieję, że dzięki niej mieszkańcy Mińska Mazowieckiego jeszcze chętniej będą korzystać z alternatywy, jaką jest podróż do pracy pociągiem – powiedział Krzysztof Strzałkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Nowy parking o powierzchni ponad 2,9 tys. m² powstał tuż przy dworcu kolejowym w Mińsku Mazowieckim. Obiekt pomieści 140 samochodów. Dodatkowo wybudowana została specjalna wiata na ok. 40 rowerów. Parking jest oświetlony i dozorowany, a także objęty monitoringiem elektronicznym.

 

- Na Mazowszu planowana jest budowa aż 40 parkingów w systemie „Parkuj i Jedź”. Mieszkańcy Mazowsza mogą już korzystać z parkingów w Żyrardowie, Celestynowie, Siedlcach, Ożarowie Mazowieckim, Brwinowie, Teresinie oraz Radomiu, a od dziś także w Mińsku Mazowieckim – podkreśliła Ewa Janina Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

 

 

 

Inwestycja została sfinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Miasto Mińsk Mazowiecki oraz Gminę Mińsk Mazowiecki. Całkowita wartość budowy parkingu to około 1,3 mln zł. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel 650 tys. zł, Miasto Mińsk Mazowiecki – 550 tys. zł, natomiast Gmina Mińsk Mazowiecki – 100 tys. zł. Inwestorem zastępczym budowy parkingu była

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” .

 

- W ubiegłym tygodniu oddaliśmy do użytku parking w Radomiu. Dzisiaj otwieramy już ósmy obiekt w ramach systemu „Parkuj i Jedź”. To duże przedsięwzięcie, ale dzięki współpracy Samorządu, Gminy i Miasta Mińsk Mazowiecki udało się je zrealizować - mówi Michał Panfil, Członek Zarządu Spółki „Koleje Mazowieckie – KM”.

 

Korzystający z parkingów zapłacą za pozostawienie samochodu lub motocykla kwartalnie 40 zł. Bilety miesięczne kosztują 20 zł, a bilet jednorazowy 3 zł. Natomiast pozostawienie roweru kosztuje kwartalnie 10 zł, miesięcznie 5 zł, a za jednorazowy wjazd trzeba zapłacić 2 zł.

System „Parkuj i Jedź” stanowi integralną część kolejowego transportu pasażerskiego. Oferta skierowana jest do tych pasażerów Kolei Mazowieckich, a także innych przewoźników, którzy mieszkają w pewnym oddaleniu od stacji kolejowej, ale nie chcą rezygnować z wygodnego, ekologicznego i szybkiego transportu, jakim jest kolej.

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Email: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel.: 22 473 75 51, 0 661 929 207

 

Biuro Prasowe – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

e-mail m.milewska@mazovia.pl

tel.: 22 59 07 602, 510 591 974

Kategoria: