(11.12.12) Pierwszy w Polsce bilet kolejowy w technologii NFC

Od dziś użytkownicy SkyCash mogą już płacić komórką za „Bilet lotniskowy”, który pozwala na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich z Modlina do dowolnej stacji kolejowej w Warszawie. Dedykowany jest również podróżnym, którzy chcą szybko i sprawnie dostać się do Modlina. Zakup biletu uprawnia ponadto do skorzystania z autobusów kursujących na linii pomiędzy dworcem kolejowym i lotniskiem.

Pierwszy w Polsce system zakupu biletów kolejowych z wykorzystaniem technologii NFC pozwala błyskawicznie dokonać transakcji. Wystarczy zbliżyć telefon do jednego
z plakatów informujących o „Bilecie lotniskowym” i potwierdzić zakup 4-cyfrowym kodem PIN. Z rozwiązania przyspieszającego proces zakupu mogą też korzystać posiadacze komórek, które nie obsługują standardu NFC. Należy wtedy zeskanować umieszczony na plakacie fotokod. Integracja z technologią zbliżeniową i fotokodami pozwoliła ponadto na znaczne uproszczenie procesu pobierania aplikacji SkyCash. Jeżeli pasażer, który nie jest jeszcze użytkownikiem systemu, zbliży telefon do plakatu lub zeskanuje fotokod, otrzyma link
do programu.

– Współpraca z Kolejami Mazowieckimi oraz Mazowieckim Portem Lotniczym w Modlinie pozwoliła na zaprezentowanie podróżnym całkowicie nowych możliwości naszego systemu – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Wykorzystanie elementów świata zewnętrznego daje możliwość kupienia biletu w kilka sekund i jest niezwykle intuicyjne. – dodaje Mazurkiewicz.

Nowością w ofercie Kolei Mazowieckich jest także możliwość zakupu kolejowych biletów relacyjnych między dowolnie wybranymi stacjami na trasie Warszawa - Skierniewice. Wszystkie czynności związane z zakupem można wykonać w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.

- Z miesiąca na miesiąc sprzedaż biletów przez telefon komórkowy jest coraz bardziej popularna. Taki sposób sprzedaży wiąże się z oszczędnością czasu i ułatwia pasażerom podróżowanie pociągami. Dlatego rozszerzamy ofertę o możliwość zakupu biletów relacyjnych na linii do Skierniewic. Od dzisiaj jako jedyny przewoźnik kolejowy w Polsce możemy także zaoferować osobom dojeżdżającym do lotniska w Modlinie, zakup biletu lotniskowego poprzez płatność zbliżeniową – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu spółki „Koleje Mazowieckie – KM”.

Obecnie przez telefon komórkowy można kupić następujące bilety na pociągi Kolei Mazowieckich: strefowe czasowe, dobowe imienne, a także bilety według oferty specjalnej na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock oraz według oferty specjalnej na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Rembertów.

***

 

Koleje Mazowieckie

„Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. została powołana 29.07.2004 r. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego (51% udziałów) i „PKP Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (49% udziałów). Od 2008 r., po odkupieniu udziałów od „PKP Przewozy Regionalne”, jedynym właścicielem Spółki jest Samorząd Województwa. Działalność przewozową spółka rozpoczęła 1.01.2005 r. Jej misją jest prowadzenie pasażerskiego transportu kolejowego
o wysokim standardzie w aglomeracji warszawskiej oraz na pozostałym obszarze województwa mazowieckiego – jako elementu zintegrowanego transportu publicznego.

Więcej informacji:

www.mazowieckie.com.pl

SkyCash

SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne
i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest do kupowania biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, zasilania telefonów na kartę, wypłacania gotówki z bankomatów, kupowania biletów do kina oraz gier i treści elektronicznych, a także do rozliczeń pomiędzy znajomymi oraz płatności w Internecie i punktach handlowych. Do SkyCash można zaprosić posiadacza każdego spośród 40 mln numerów telefonów komórkowych zarejestrowanych w Polsce. W 2011 roku SkyCash zdobył prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Start-Up / Technostarter”, w ramach II edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Więcej informacji:

www.skycash.com

www.facebook.com/skycash

Kategoria: