(12.04.12) Z Kolejami Mazowieckimi na wycieczkę rowerową!

– Chcemy, aby Koleje Mazowieckie były nie tylko nowoczesne i niezawodne, ale także przyjazne dla pasażerów. Tradycyjnie więc w okresie wiosenno-letnim w podróż będzie można nieodpłatnie zabrać psa bądź wybrać się na połączoną wycieczkę rowerem i pociągiem. Na Mazowszu przybywa szlaków rowerowych, jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Oferta Spółki stanowi doskonałe uzupełnienie oferty turystycznej regionu – mówi Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

W ramach biletu na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich można przewieźć nieodpłatnie jednego psa. Zwierzę musi być na smyczy i w kagańcu, a jego właściciel musi posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. Natomiast przewożony rower nie powinien utrudniać przejazdu innym podróżnym.

– Oferta nieodpłatnego przewozu psa i roweru cieszy się ogromną popularnością. Pociągi Kolei Mazowieckich dojeżdżają do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc Mazowsza. To doskonała propozycja na wiosenną wycieczkę. Oprócz promowania aktywnego wypoczynku podejmujemy także konkretne kroki mające na celu stworzenie odpowiednich warunków podróży. W pociągach Kolei Mazowieckich są specjalne miejsca do wygodnego przewozu rowerów – mówi Artur Radwan, Prezes Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie

W zaplanowaniu krajoznawczej wycieczki po Mazowszu może pomóc KOLEJOWSKAZ, Turystyczny Serwis Kolei Mazowieckich. Serwis prezentuje ponad 120 tras rowerowych i pieszych oraz 100 wizytówek wyjątkowych miejsc na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Wystarczy wejść na stronę www.kolejowskaz.pl i wybrać jedną z kategorii tras rowerowych, pieszych lub miejsc wartych zobaczenia.

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM" sp. z o.o.

Email: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl tel.: 22 473 75 51, 0 661 929 207

Kategoria: