(18.05.12) Pierwszy przejazd pociągu Kolei Mazowieckich na Lotnisko Chopina

O godz. 10.16 nowoczesny pociąg typu Elf wyruszył z Dworca Warszawa Wschodnia. Przejazd miał na celu przeprowadzenie prób technicznych oraz zapoznanie maszynistów z trasą.

Pociągi Spółki Koleje Mazowieckie, po otwarciu tunelu kolejowego prowadzącego na lotnisko Chopina  będą kursowały na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Lotnisko Chopina. W połowie lipca, po otwarciu Lotniska w Modlinie, pociągi KM będą kursować także między obydwoma lotniskami.

- Połączenie kolejowe między Lotniskiem Chopina i, już wkrótce startującym, lotniskiem w Modlinie jest przykładem rozwoju możliwości transportu w naszym regionie. Pasażer, który przyleci na wybrane lotnisko będzie mógł kontynuować podróż z drugiego, korzystając z bezpośredniego dojazdu pociągiem KM. Dzięki Kolejom Mazowieckiem chcemy także przybliżyć oba porty mieszkańcom Mazowsza, by w przyszłości bez przeszkód mogli swobodnie docierać na lotniska – powiedział Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Linię będą obsługiwać nowoczesne pociągi typu Elf, które już od września 2011 roku kursują po mazowieckich szlakach. W pojazdach znajduje się prawie 190 miejsc siedzących, a także dodatkowe półki na bagaż. Pojazdy są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt).

Zakup pociągów został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 7.3 Transport miejski w obszarach metropolitalnych.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM" sp. z o.o.

Email: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 473 75 51, 0 661 929 207

Kategoria: