(19.07.2012) Specjalny pociąg Kolei Mazowieckich na XVII Festiwal Wielu Kultur i Narodów w Czeremsze.

Specjalny pociąg folkowy Kolei Mazowieckich do Czeremchy odjedzie 20 lipca ze stacji Warszawa Wschodnia o godzinie 14:28 z peronu nr 7. Do Czeremchy dotrze przed godziną 18:00. Natomiast z Czeremchy do Warszawy wyruszy 22 lipca o godz. 23:00.

Przejazd dla gości festiwalu jest bezpłatny.

XVII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” to jedna z najlepszych folkowych imprez w Polsce. Co roku przyciąga wielu gości z Polski i zagranicy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią folkowe zespoły z Czech, Węgier, Słowacji, Białorusi, Niemiec, USA i Polski. Łącznie wystąpi 11 kapel, w tym m.in.: Bezobratri (Czechy), Czeremszyna (Polska), Czesław Śpiewa (Polska/Dania), Blasting Company (USA), Sheket (Węgry), Megitza (Polska/USA), Di Grine Kuzine (Niemcy), Słoma i Przedwietrze (Polska), Teatr A3 (Polska), Hrdza (Słowacja), Todar i WZ Orkiestra (Białoruś).

Oprócz koncertów i pokazów sztuki ludowej odbędą się spektakle teatralne, pokazy i warsztaty rękodzieła ludowego: tkackie, wyplatania ze słomy, garncarskie, warsztaty muzyczne i taneczne, wystawy, pokazy filmów, slajdów oraz konkurs na potrawę regionalną.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze.

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalczeremcha.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 473 75 51, 0 661 929 207

Kategoria: