(31.05.12) 1 czerwca ruszają pociągi na Okęcie

31 maja, z udziałem dwóch przewoźników Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich, odbył się inauguracyjny przejazd pociągów lotniskowych. Uruchomienie połączenia kolejowego z Lotniskiem Chopina to duże udogodnienie dla pasażerów. Zapewni ono szybki dojazd z portu lotniczego do centrum stolicy.

W pociągach KM, na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia, będą honorowane wszystkie bilety z taryfy ZTM, w tym także jednorazowe i czasowe. W pociągach SKM, na tym samym odcinku, będą honorowane wszystkie bilety z taryfy KM.

Większość pociągów Kolei Mazowieckich kursujących na odcinku Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia pojedzie przez Warszawę Centralną i będzie się zatrzymywać na wszystkich stacjach na tym odcinku. Kursy pociągów Kolei Mazowieckich będą się odbywały ze średnią częstotliwością raz na godzinę.

Linię będą obsługiwać nowoczesne pociągi typu Elf, które już od września 2011 roku kursują po mazowieckich szlakach. W pojazdach znajduje się prawie 190 miejsc siedzących, a także dodatkowe półki na bagaż. Pojazdy są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt).

Zakup pociągów został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 7.3 Transport miejski w obszarach metropolitalnych.

2 czerwca Koleje Mazowieckie zapraszają na lotnisko Chopina na piknik „Odlotowe Lotnisko”.  Impreza zaplanowana jest w godzinach od 11 do 16. W tym czasie na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, w tym m. in. stoisko KM „Kącik Kibica”, na którym odbędą się konkursy z nagrodami.

Od 1 czerwca z okazji uruchomienia „Odlotowego połączenia kolejowego” (połączenie kolejowe z Lotniska Chopina do centrum Warszawy) wspólnie z ZTM i Lotniskiem Chopina Spółka przeprowadzi na profilu ZTM na portalu społecznościowym Facebook konkursy związane z kolejami i warszawskim portem lotniczym. Do wygrania będą zestawy upominków.

Kategoria: