(31.08.2012) Wzajemne honorowanie biletów w pociągach lotniskowych do końca roku

W pociągach KM – kursujących tylko na linii KML – na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia, będzie można nadal podróżować na podstawie wszystkich biletów z taryfy ZTM (również biletów jednorazowych i czasowych). Z kolei w pociągach SKM linii S2 i S3 – na tym samym odcinku trasy, ważne będą wszystkie bilety z taryfy KM.

Podróżny nieposiadający ważnego biletu na przejazd lub posiadający bilet niezalegalizowany/nieaktywowany powinien wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu nabycia, zalegalizowania lub aktywowania biletu.

Ponadto, od 1 września do 31 grudnia 2012 r., komunikacją miejską będzie można podróżować na podstawie jednorazowego „Biletu Lotniskowego”. Zakup „Biletu Lotniskowego” umożliwia podróżnym dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich z każdej stacji kolejowej w Warszawie do stacji w Modlinie i dalej autobusem z dworca kolejowego w Modlinie do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Od 1 września 2012 Bilet będzie uprawniał dodatkowo do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej ZTM (autobusy, tramwaje, metro i SKM) na obszarze pierwszej strefy biletowej. Przed wejściem do pojazdu komunikacji miejskiej, podróżny będzie musiał trwale i czytelnie wpisać na bilecie godzinę rozpoczęcia czasu jego ważności. Bilet Lotniskowy będzie ważny przez 60 minut od godziny wskazanej przez pasażera.”

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Email: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 473 75 51, 0 661 929 207


Kategoria: