„Dragon” według nowego rozkładu jazdy

Wcześniejsze godziny odjazdu, dwa nowe przystanki oraz wysoki komfort jazdy – to wszystko oferuje pociąg „Dragon”, relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia,  który od  11 grudnia jeździ według nowego rozkładu jazdy. Zgodnie z nim „Dragon” wyrusza w trasę ze stacji Warszawa – Wschodnia nie o 7.53 ale o 7.09. Ponadto zatrzymuje się na dwóch nowych stacjach: w Grodzisku Mazowieckim i w Miechowie. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych, piętrowych wagonów i kursuje w soboty, niedziele i święta.

W  niedzielę,  11 grudnia odbył się pierwszy w nowym rozkładzie przejazd pociągu. W podróż „Dragonem” wybrał się członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda a po drodze na nowych stacjach postoju (w Grodzisku Mazowieckiem i Miechowie) odbyły się krótkie spotkanie z przedstawicielami władz lokalnych.    – Cieszymy się, że nasza oferta pociągu kursującego z Warszawy do Krakowa przypadła do gustu podróżnym. To połączenie to doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe  dotarcie w ciekawy turystycznie rejon Polski – mówi Dariusz Grajda.

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy Dragon wyrusza o  7.09 ze stacji Warszawa Wschodnia, do Krakowa przyjeżdża o 10.20. W podróż powrotną wyjeżdża z Karkowa  o 15.48 a kończy bieg o 18.46. na stacji warszawa Wschodnia.

Pociąg jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. Można nim nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Cena biletu normalnego to 40 złotych, a dala studentów 19,60.  

Szczegółowy rozkład jazdy pociągu „Dragon” jest na stronie https://dragon.mazowieckie.com.pl/

 

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - Rzecznik Prasowy „Kolei Mazowieckich – KM”

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 661 929 207

Kategoria: