Dziś "Czytam w podróży Herberta"

"Czytam w podróży Herberta" to wspólny projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Koleje Mazowieckie, podobnie jak w ubiegłym roku, są partnerem wydarzenia, a oprócz nich także Biblioteka Narodowa oraz Instytut Adama Mickiewicza. W projekt zaangażowało się ponad 600 wolontariuszy, którzy dziś, 27 marca, rozdają zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta w środkach transportu, na przystankach i w przestrzeni miejskiej. Zakładki są także dystrybuowane w bibliotekach miejskich i w wybranych księgarniach oraz w ponad 200 oddziałach Alior Banku.

Koleje Mazowieckie chętnie włączają się w akcje promujące kulturę. To dla nas zaszczyt, że już po raz drugi możemy wesprzeć projekt zachęcający do lektury tekstów jednego z największych polskich poetów. Wierzę, że wolontariuszom uda się przekonać Polaków do poświęcenia choćby kilku chwil na dobrą literaturę – mówi Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich.

W Warszawie wolontariuszy można spotkać m.in. na Dworcu Centralnym, przed metrem Centrum, w Kolejach Mazowieckich na trasie pomiędzy Warszawą Wschodnią, Zachodnią i Gdańską, a także na trasie Warszawa Wileńska – Tłuszcz oraz na niektórych przystankach ZTM.

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl tel.: (22) 473 75 51, 661 929 207

Kategoria: