Jazda na symulatorze "Elfa" Kolei Mazowieckich wylicytowana!

12 lutego o godzinie 22:22 skończyła się aukcja, w której na rzecz WOŚP można było wylicytować jazdę na symulatorze „Elfa” w Kolejach Mazowieckich. Zwyciężył pan Bartek Styrnik z Warszawy. Pod koniec lutego odebrał zaproszenie z rąk Roberta Stępnia, prezesa zarządu KM, i wkrótce zasiądzie za sterami symulatora.

- Serdecznie gratuluję panu wygranej aukcji. Cieszę się, że również my, jako Koleje Mazowieckie, mogliśmy dołożyć tę małą cegiełkę na rzecz tak szczytnego celu, jakim jest działalność Fundacji Jurka Owsiaka. Życzę udanej jazdy i niezapomnianych wrażeń – powiedział prezes Robert Stępień.

- Dziękuję za możliwość osobistego spotkania z panem. Aukcję znalazłem zupełnie przypadkiem, ale bardzo mnie zaciekawiła. Muszę przyznać, że konkurencja była duża i do końca nie byłem pewien, czy to mi uda się ją wygrać. Jazda będzie trochę powrotem do dzieciństwa, kiedy bardzo interesowałem się koleją, i podobnie jak niejeden mały chłopiec, chciałem zostać maszynistą. Obecnie jestem jedynie pasażerem, m.in. pociągów, ale ciekawość do kolei została we mnie do dzisiaj – powiedział pan Bartek.

Dzięki panu Bartkowi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło 1700 zł. Darczyńca spędzi 2 godziny w kabinie symulatora, prowadząc pociąg pod okiem instruktora. Po zakończeniu szkolenia otrzyma certyfikat. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zjazdu pociągiem na Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Ochota oraz zwiedzanie zaplecza technicznego Sekcji.

Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem 26. Finału WOŚP, który odbył się 14 stycznia br. Tego dnia wolontariusze mogli bezpłatnie jeździć pociągami spółki. W tym roku WOŚP gra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Kategoria: