Jubileuszowy „Słoneczny” już na szlaku

20 czerwca na tory wrócił pociąg „Słoneczny”, inaugurując obchody 15-lecia istnienia Kolei Mazowieckich. Na trasie z Warszawy do Ustki będzie kursować codziennie aż do pierwszego września br.

Pierwszego dnia wakacji w podróż nad morze wybrało się blisko 1000 osób. Nie zawiodła także pogoda. Na stacji w Ustce pasażerów przywitała Ustecka Orkiestra Dęta, co było niemałym zaskoczeniem. Pociągiem przyjechał Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich, a na miejscu obecni byli także: Bartosz Gwóźdź – Sproketowski, zastępca burmistrza Ustki oraz Paweł Lisowski, starosta słupski i Rafał Konon, wicestarosta.  

Podróż „Słonecznym” z Warszawy Wschodniej do Gdańska trwa zaledwie 3 h, a do Ustki 5 h 26 min. Do tej pory, w ciągu poprzednich czternastu edycji, połączenie Kolei Mazowieckich wybrało ponad 120 tysięcy osób.

- Powodów, by wybrać pociąg „Słoneczny” jako środek transportu nad morze, jest wiele: świetna cena biletu, dobry czas dojazdu, przestronne, klimatyzowane wagony piętrowe. Ponadto „Słoneczny” to także wiele dodatkowych korzyści związanych z akcjami „Koleją do Kultury” oraz „Słoneczny wysyp rabatowy” – mówił Dariusz Grajda.

„Słoneczny wysyp rabatowy” to możliwość skorzystania z rabatów w wybranych miejscach kultury i rozrywki na Pomorzu w ramach akcji promocyjnej. Szczegóły oferty można znaleźć na stronie poświęconej temu wakacyjnemu połączeniu: https://sloneczny.mazowieckie.com.pl/

Kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, można skorzystać także z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach stałej akcji „Koleją do Kultury”. Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Każdy z partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty. Listę partnerów akcji oraz szczegóły oferowanych zniżek można znaleźć na stronie internetowej spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji: https://dokultury.mazowieckie.com.pl/

 

 

 

Kategoria: