KM z umowami na serwis 11 lokomotyw oraz 37 wagonów piętrowych

Koleje Mazowieckie i Bombardier Transportation zawarły umowy na serwis utrzymaniowy i naprawczy 11 lokomotyw TRAXX P160 DC oraz 37 wagonów piętrowych eksploatowanych przez KM. Serwis obejmuje poziomy utrzymania od P1 do P3 i będzie realizowany do końca czerwca 2023 r.

Umowy podpisali: Michael Fohrer – Prezydent Regionu CEI Bombardier Transportation, Sławomir Nalewajka – Szef Ekosystemu Polska, Bombardier Transportation oraz Andrzej Rębacz – wiceprezes zarządu Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Ze strony Kolei Mazowieckich podpisy złożyli: Robert Stępień, prezes zarządu spółki oraz Czesław Sulima, Cezary Lewandowski i Dariusz Grajda, członkowie zarządu.

- Zapewnienie utrzymania i serwisowania taboru jest niezmiernie ważne, bo bez tego nie możemy myśleć o realizacji usług przewozowych na wysokim poziomie. Podpisana umowa daje nam długoletnią gwarancję, że nasze lokomotywy oraz wagony piętrowe będą w dobrych rękach, a pasażerom zapewnia niezakłóconą realizację usług przewozowych – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu KM.

Podpisując umowy, Koleje Mazowieckie zapewniły usługi utrzymania i serwisu całej floty posiadanych pojazdów produkcji Bombardier Transportation na najbliższe cztery lata. Pociągi zestawione z lokomotyw TRAXX oraz wagonów piętrowych w systemie „push-plull” doskonale sprawdzają się w przewozach na liniach o dużych potokach podróżnych. Wskaźnik niezawodności tych pojazdów w okresie ostatniego roku wyniósł blisko 100 procent. Obecnie pojazdy kursują głównie w składach pociągów przyśpieszonych, zapewniając szybki i komfortowy dojazd do Warszawy z odleglejszych miast, np. Radomia, Płocka, Działdowa czy Łukowa.

 - Kompletne rozwiązania transportowe, oferowane przez firmę Bombardier Transportation, umożliwiają klientom realizowanie zadań przewozowych bezpiecznie, niezawodnie i efektywnie. Zaangażowanie, doświadczenie i ciężka praca naszego lokalnego zespołu serwisu pozwoliły na utrzymanie lokomotyw TRAXX i pociągów piętrowych Kolei Mazowieckich w ciągłym ruchu, zapewniając niezawodność tej floty na poziomie niemalże 100%. Tym bardziej cieszy nas, że Koleje Mazowieckie po raz kolejny nam zaufały, powierzając realizację kluczowego zadania dla zapewnienia usług transportu publicznego na Mazowszu na najwyższym poziomie – powiedział Michael Fohrer, Prezydent Regionu CEI Bombardier Transportation.

Wagony piętrowe Bombardiera zostały zakupione dla Kolei Mazowieckich przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w 2008 r. Umowa na dostawę 11 lokomotyw elektrycznych TRAXX pomiędzy Bombardier Transportation a Kolejami Mazowieckimi została podpisana w kwietniu 2010 r. Nowa flota lokomotyw TRAXX, wdrożona do eksploatacji w 2011 roku, pozwoliła Kolejom Mazowieckim, jako pierwszemu przewoźnikowi w Polsce, na uruchamianie pociągów „push-pull”. Był to bardzo ważny krok, nie tylko w kierunku poprawy warunków podróżowania, ale przede wszystkim w kierunku budowania nowych standardów w pasażerskim transporcie kolejowym. Zmiennokierunkowość dała Kolejom Mazowieckim większą swobodę eksploatacji.

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 22 47 37 551

Maciej Kaczanowski – rzecznik prasowy Bombardier Transportation

e-mail: maciej.kaczanowski@rail.bombardier.com, tel. 22 520 19 13

Kategoria: