Koleje Mazowieckie rozbudują swoje zaplecze techniczne w Sochaczewie

 

W lipcu 2014 r. Koleje Mazowieckie wygrały przetarg na wieczyste użytkowanie prawie 8-hektarowego gruntu w Sochaczewie. Nabyta powierzchnia zostanie przeznaczona pod rozbudowę zaplecza technicznego. Na początku października br. został podpisany akt notarialny, na mocy którego KM otrzymały prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz własności naniesionej.

W poniedziałek, 13 października, Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie odwiedzili przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem oraz Waldemarem Kulińskim, przewodniczącym rady nadzorczej KM. Rozbudowa Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie pozwoli spółce m.in. na wykonywanie własnych przeglądów w poziomie P4. Dzięki temu możliwe będzie uniezależnienie się od zewnętrznych firm, które obecnie wykonują tego typu przeglądy.

Rozwój spółki Koleje Mazowieckie jest bardzo dynamiczny, przybywa taboru i rosną także koszty jego utrzymania, przeglądów i niezbędnych napraw. Doszliśmy do wniosku, że zamiast zlecać te prace innym przedsiębiorstwom, sami powinniśmy posiadać niezbędną do tego bazę utrzymaniowo-remontową. Na bazie obiektu, który został zakupiony od Polskich Kolei Państwowych chcemy rozwinąć nasze zaplecze techniczne. To naturalnie będzie wymagało znacznych nakładów finansowych, których część chcielibyśmy pozyskać m.in. z Unii Europejskiej. Planujemy dokupienie kolejnych terenów, co w przyszłości stworzy możliwość zorganizowania bardzo nowoczesnej bazy. Oznacza to około 300 nowych miejsc pracy. Tego rodzaju plan wpisuje się w strategię rozwoju Kolei Mazowieckich – powiedział podczas wizyty w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru marszałek Adam Struzik.

O słuszności dalszych inwestycji w Sochaczewie jest przekonany także Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM, który podczas poniedziałkowej wizyty w Sochaczewie oprowadził marszałka Struzika oraz członków rady nadzorczej KM po sekcji.

wizyta w MNS

Jako przewoźnik dbamy nie tylko o zakup nowych pojazdów i modernizację posiadanych składów, ale także o rozwój naszej bazy technicznej. Zakup dodatkowych terenów to przedsięwzięcie, które przyniesie wiele korzyści Kolejom Mazowieckim, a także miastu Sochaczew, gdyż będzie to jedyny taki ośrodek w regionie. Inwestycja przyczyni się również do stworzenia wielu nowych miejsc pracy. Aby zrealizować nasze plany rozwojowe, chcielibyśmy dokupić także dodatkowo dwie działki, obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów z PKP S.A. – mówił w poniedziałek w Sochaczewie Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM.

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Kolei Mazowieckich – KM”

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. (22) 47 37 551, kom.: 661-929-207

Kategoria: