Koleje Mazowieckie współorganizatorem Dni Transportu Publicznego

Celem odbywającej się co roku kilkudniowej imprezy jest poszerzenie wiedzy oraz promocja  transportu publicznego - zwłaszcza w kontekście wciąż zakorkowanych ulic największych miast. To także okazja do podglądania transportu publicznego „od podszewki”.

Koleje Mazowieckie wraz z gospodarzem odbywających się w weekend 17-18 września Dni Transportu Publicznego - Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie - zapraszają wszystkich miłośników transportu. Wśród przygotowanych atrakcji jest m.in. piknik „Dni Transportu Publicznego” na zajezdni Woronicza R-1 w Warszawie w sobotę 17 września. A w niedzielę Koleje Mazowieckie zabiorą fanów transportu na wycieczkę do Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów.

Zwieńczeniem Dni Transportu Publicznego będzie Dzień bez samochodu obchodzony 22 września. Tego dnia można korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich na terenie całego Mazowsza. Oprócz tego będzie można nieodpłatnie pozostawić pojazdy na parkingach systemu „Parkuj i Jedź” zarządzanych przez Koleje Mazowieckie. Pierwszeństwo w korzystaniu z parkingów posiadają osoby z wykupionymi wcześniej biletami parkingowymi. Nieodpłatnie z parkingu można skorzystać w ramach wolnych miejsc.

Szczegółowy program obchodów znajduje się m.in. na facebookowym profilu Dni Transportu Publicznego.

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - Rzecznik Prasowy „Kolei Mazowieckich – KM”

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 661 929 207

Kategoria: