Koncert Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Wolanianki” w pociągu KM

30 maja br. w pociągu KM na trasie Wolanów – Drzewica oraz Drzewica – Wolanów Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wolanianki” da pierwszy popandemiczny koncert.

Pasażerom pociągu nr 29506 relacji Radom – Drzewica podróż w niedzielne popołudnie umili Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wolanianki”. Koncert odbędzie się na trasie Wolanów – Drzewica. Pociąg z Wolanowa wyruszy o godz. 17:04, a do Drzewicy dotrze o godz. 17:43. Na podróż z muzyką ludową mogą także liczyć podróżni pociągu nr 29559 relacji Drzewica – Radom. Pociąg z Drzewicy wyruszy o godz. 19:05, a do Wolanowa dojedzie o godz. 19:49.

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Wolanianki” powstał w 2009 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Ludowego. Założycielką zespołu jest Barbara Waśkiewicz, szkolna pedagog z Wolanowa. „Wolanianki” liczą ponad 50 członków. Są to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat, głównie z terenu gminy Wolanów. Opiekunkami zespołu są Barbara Waśkiewicz i Ewa Kijas. Trenerem wokalnym zespołu jest Michał Retelewski, a za oprawę muzyczną odpowiada akordeonista Jacek Zelga.

„Wolanianki” w swoim repertuarze, oprócz tradycyjnych melodii regionalnych, ludowych i patriotycznych, mają utwory własne, które wykonują w barwnych ludowych strojach opoczyńskich. Dzięki wsparciu samorządu, szkoły, sponsorów, ale także dzięki zaangażowaniu opiekunek, zespół bierze udział w licznych regionalnych imprezach, festiwalach i festynach. Na swoim koncie ma kilka teledysków: „Pościłabym w piątki”, „Gloria”, „Drewniany mosteczek”, „Oj tak, oj tak”, „Hajze konisu”, „Pikne nasze góry, piękne nasze pola”, „Wolanianki my są”, „Kiedyś byłam różą”, „Od serca do ucha”, „Dzisiaj w Betlejem”. Zespół odnosi sukcesy w kraju i za granicą. Wśród jego osiągnięć wymienić można:

• Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

• I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie oraz nagroda specjalna za najpiękniej zaśpiewaną staropolską kolędę „Graj dudka, graj”.

• Grand Prix za najlepsze wykonanie kolędy staropolskiej „Kiej łowiecek” na XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” Radom 2018.

Więcej informacji o zespole „Wolanianki” można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/wolanianki

 

Kontakt dla mediów:

Donata Nowakowska, rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 22 47 37 551

Michał Retelewski, manager zespołu „Wolanianki”

e-mail: michalretelewski@gmail.com, tel. 513 130 737

Kategoria: