Noc Muzeów 2016

Wzorem lat ubiegłych Spółka „Koleje Mazowieckie - KM” sp. z o.o. weźmie aktywny udział w stołecznej Nocy Muzeów, prezentując zwiedzającym część swojego taboru w Stacji Muzeum (d. Muzeum Kolejnictwa). W 2016 roku zostaną wystawione do zwiedzania dwa spalinowe szynobusy: VT627 oraz SA135.

VT627 to wagon silnikowy niemieckiej produkcji napędzany silnikiem Diesla o mocy 202 kW lub 210 kW. Prędkość maksymalna wynosi 120 km/h. Ma 70 miejsc siedzących i 87 miejsc stojących. Pociągi VT627 Spółki KM kursują na linii Tłuszcz – Ostrołęka.

SA135 został wyprodukowany przez firmę PESA z Bydgoszczy. Ma silnik o mocy 360 kW, a prędkość maksymalna to 120 km/h. Pomieści 160 osób, z czego 70 to miejsca siedzące. SA135 to nowoczesne autobusy szynowe obsługujące trasy w północnej części Mazowsza.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć kabinę maszynisty, a także porozmawiać z obsługą pociągu o codziennej pracy na kolei.

Spółka „Koleje Mazowieckie-KM” przygotowała także specjalną ofertę dla osób biorących udział w „Nocy Muzeów”. W terminie 14 maja 2016 r. od godz. 17.00 do 15 maja 2016 r. do godz. 1.00 będzie można podróżować pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie (z wyjątkiem pociągu Dragon) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Łowicz Główny, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica. Przejazd na imprezę odbywać się będzie na podstawie biletów jednorazowych  w jedną stronę „tam” nabytych według indywidualnych uprawnień. Przejazd „z powrotem” możliwy będzie na podstawie zakupionego wcześniej i wykorzystanego biletu na przejazd „tam” ostemplowanego na jego odwrotnej stronie pieczątką „Noc Muzeów”. Pieczątka będzie dostępna na stanowisku informacyjnym organizatora imprezy zlokalizowanym na Placu Defilad w Warszawie oraz w Stacji Muzeum w Warszawie (dawniej Muzeum Kolejnictwa).

Zaznaczyć należy, że podróżny, który rozpocznie przejazd powrotny na podstawie ostemplowanego biletu na przejazd „tam” w dniu 15 maja 2016 r. przed godziną 1.00, będzie mógł dojechać do stacji przeznaczenia po upływie tej godziny, pod warunkiem, że odbywa przejazd bez przerwy. Za przerwę w podróży nie uważa się przesiadania do najbliższego pociągu jadącego w kierunku stacji przeznaczenia, jeśli pociąg, którym rozpoczęto podróż nie dojeżdża do tej stacji. Osoby, które będą chciały skorzystać z podróży pociągiem KM poza wyznaczonymi godzinami, będą musiały nabyć nowe bilety na przejazdy.

Pliki: 

Kategoria: