Otwarto jubileuszową wystawę Kolei Mazowieckich

Mazowiecki przewoźnik obchodzi właśnie 10-lecie funkcjonowania na rynku pasażerskich przewozów kolejowych. Wystawę poświęconą wydarzeniom związanymz działalnością Kolei Mazowieckich można oglądać od dziś w Muzeum Kolejnictwa przy ul. Towarowej 1 w Warszawie.

Wernisaż wystawy pt. „10 lat Kolei Mazowieckich” odbył się 18 czerwca 2015 r. Wśród zaprezentowanych eksponatów znalazły się przedmioty związane z historią przewoźnika, w tym m.in. maskotka „KaMuś”, z którą zaproszeni goście chętnie pozowali do zdjęć, historyczne już plastikowe fotele, które wiele lat temu stanowiły wyposażenie składów KM, a także wiele fotografii,na których uwieczniono najważniejsze momenty z życia spółki.

Koleje Mazowieckie reprezentowała Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich, która w imieniu zarządu spółki przywitała przybyłych gości.

Ze spółką Koleje Mazowieckie jestem związana od 10 lat, a więc niemal od samych jej początków. Miałam tę wielką przyjemność patrzeć, jak z przewoźnika dysponującego początkowo wysłużonymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, staje się on najnowocześniejszym regionalnym przewoźnikiem kolejowym w kraju. Z przyjemnością wspominam ten ogromny entuzjazm towarzyszący mnie i moim współpracownikom, kiedy do parku taborowego dołączały kolejne nowoczesne pojazdy. Serdecznie zapraszam Państwa do obejrzenia wystawy, a potem oczywiście do jazdy naszymi pociągami - powiedziała pani rzecznik.

Głos tego wieczoru zabrał także Cezary Karpiński, dyrektor Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Jest mi niezmiernie miło, że udało nam się wraz z Kolejami Mazowieckimi zorganizować tę wspaniałą wystawę. 10 lat mazowieckiego przewoźnika to wiele wspomnień o tym, jak na Mazowszu powstawała nowoczesna kolej, za co uznanie należy się przede wszystkim tym, którzy ją tworzyli, a więc samorządowi województwa mazowieckiego z marszałkiem Adamem Struzikiem na czele - powiedział dyrektor Cezary Karpiński.

Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie od 19 czerwca do 18 sierpnia 2015 roku.

Patronat honorowy nad wystawą objął Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Patronat medialny nad wystawą objęli: TVP Warszawa, „Rynek Kolejowy”, Portal kulturalnie.waw.pl oraz Radio Dla Ciebie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska, rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM”

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 47 37 551, kom. 661 929 207

Kategoria: