Pożar podstacji trakcyjnej – utrudnienia w kursowaniu pociągów

Wprowadzono tymczasowe, nadzwyczajne, wzajemne honorowanie biletów KM w pociągach SKM i biletów ZTM Warszawa w pociągach KM. Obowiązuje honorowanie wszystkich biletów ZTM na wszystkich liniach. Honorowanie dotyczy także wszystkich linii SKM na węźle warszawskim. W autobusach linii 175 na odcinku Foksal - Lotnisko Chopina i Lotnisko Chopina – Foksal honorowane są bilety KM oraz wszystkie ważne bilety KM do i z Lotniska Chopina.

Utrudnienia mogą potrwać przez całą dobę 11.07.2013. O godz. 9.00 opóźnienia pociągów wynosiły 15 – 20 minut.

Bez utrudnień kursują pociągi na linii Warszawa Wileńska - Małkinia.

Pociągi kursujące na węźle warszawskim kursują z ograniczeniami dotyczącymi zużywani energii.
W rejonie węzła warszawskiego w pociągach pozostaje wyłączona klimatyzacja, pociągi kursują też ze zmniejszoną prędkością. Od godz. 8.15 dozwolona jest już jazda pociągów na węźle warszawskim z pełną mocą. Zalecana jest jednak jazda ostrożna (z mniejszą mocą) na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna. Niestety, ale klimatyzacja w rejonie węzła warszawskiego powinna zostać wyłączona.

Pracownicy PKP Energetyka podjęli działania mające na celu uruchomienie zasilania z innych podstacji trakcyjnych i przywrócenie możliwości pełnego prowadzenia ruchu pociągów.

Od godz. 12:00 na węźle warszawskim przywrócona został rozkładowa organizacja ruchu pociągów. Dozwolone zostało załączenie urządzeń klimatyzacyjnych we wszystkich pociągach.

Opóźnienia pociągów spowodowane pożarem i awarią zasilania sieci trakcyjnej zostały wyeliminowane.

O godz. 12:30 odwołane zostało tymczasowe, nadzwyczajne honorowanie biletów SKM - KM oraz biletów KM w autobusach linii nr 175. Obowiązują ogólne zasady taryfowe.

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 473 75 51, 0 661 929 207

Kategoria: