Pociągi „push-pull” pojechały średnicą podmiejską

Spółka Koleje Mazowieckie otrzymała informację od PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. o możliwości jazdy pociągów „push-pull” przez podmiejski tunel średnicowy. Wjazd składów typu „push-pull” torami linii średnicowej przeznaczonymi dla ruchu pasażerskiego umożliwiły prace w tunelu, wykonane w 2012 r. przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Roboty realizowane były w nocy, bez utrudnień dla ruchu pociągów. Polegały na wykonaniu izolacji stropu oraz regulacji sieci trakcyjnej w tunelu. Prace poprzedzone były badaniami i ekspertyzą naukowców z Politechniki Łódzkiej.

Pociągi „push-pull” uruchamiane przez Koleje Mazowieckie, wykorzystywane są przede wszystkim do obsługi połączeń przyspieszonych i kursują na wszystkich liniach w godzinach szczytów przewozowych. Jednak dzięki przeprowadzonej modernizacji średnicowego tunelu podmiejskiego, Spółka może wykorzystać je również do obsługi niektórych połączeń zwykłych.

Zmiana dotyczy połączeń realizowanych poza godzinami szczytu, na liniach do Skierniewic, Radomia, Skarżyska Kamiennej, Dęblina, Żyrardowa oraz Łowicza. W nowym zestawieniu kursuje: 8 pociągów codziennych, 12 pociągów w C (sobota, niedziela i święta), 4 pociągi w D (od poniedziałku do piątku) oraz 2 pociągi w niedziele i 2 pociągi w soboty.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Mirosław Siemieniec - Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Email: m.siemieniec@plk-sa.pl tel.: 22 47 32 200

 

Donata Nowakowska – Rzecznik prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Email: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl tel.: 22 473 75 51, 0 661 929 207

Kategoria: