„Słonecznym” do Trójmiasta i Ustki

 

W czerwcu 2015 r., już po raz 11, spółka „Koleje Mazowieckie – KM” uruchomiła specjalny pociąg „Słoneczny”. Wakacyjne połączenie stolicy z Trójmiastem corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy i Mazowsza, którzy udają się nim na wycieczki do pięknych polskich miast i regionów, na wypoczynek do gospodarstw agroturystycznych, a przede wszystkim nad polskie morze. W tym roku „Słoneczny” jeździ aż do Ustki!

„Słoneczny” kursuje codziennie w okresie 28 czerwca – 30 sierpnia 2015 r. w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia.

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h. Podróż „Słonecznym” jest szybka i komfortowa. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Turysta, który na wakacyjne wojaże zechce zabrać ze sobą rower, doceni możliwość skorzystania ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma i kompetentna obsługa pociągu.

Cena biletu normalnego na przejazd pociągiem „Słonecznym” w relacji Warszawa - Trójmiasto wynosi 45 złotych, w relacji Warszawa - Ustka 60 zł. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe. Studenci za przejazd z Warszawy do Trójmiasta zapłacą 22,05 zł, do Ustki 29,40 zł. Bilety będzie można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy. W przedsprzedaży prowadzonej od 30 maja w kasach biletowych KM na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście będzie dostępnych 1000 biletów w cenie 35 złotych.

Cena biletu jednorazowego na przejazd w jedną stronę w relacji Słupsk - Ustka wg taryfy normalnej wynosi 6,00 zł. Od ceny tej zastosowanie mają ulgi ustawowe.

Słoneczny wysyp rabatowy

Wakacyjnemu połączeniu stolicy z Trójmiastem i Ustką towarzyszy akcja "Słoneczny wysyp rabatowy". Kupując bilet na pociąg "Słoneczny" w jednej z kas KM (Warszawa Wschodnia, Warszawa Śródmieście - peron 1) lub u kierownika pociągu, podróżny otrzymuje kartę z kuponami rabatowymi partnerów akcji upoważniającymi do skorzystania z atrakcyjnych zniżek. Kartę można także pobrać ze strony internetowej KM.

Partnerzy akcji "Słoneczny wysyp rabatowy" 2015:

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - PIB

Al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia

10% rabatu na bilet do Akwarium Gdyńskiego

 

Kawiarnia Caffe Anioł

ul. Kilińskiego 6, 81-386 Gdynia

10% rabatu na całe menu

 

Kawiarenka Podróżnicza "Południk 18"

ul. Garncarska 7-9, 80-894 Gdańsk

20% rabatu na całe menu

 

Kawiarenka Red Spot Cafe

ul. Podwale Grodzkie 2, 80-700 Gdańsk

dwie duże kawy w cenie jednej dużej (każda kawa, w tym mrożona)

 

Kawiarnia filmowa "W Starym Kadrze"

ul. Grobla I 3/4, 80-834 Gdańsk

20% rabatu na całe menu

 

Loopy's World

ul. Grunwaldzka 229, 80-266 Gdańsk

15% rabatu na bilet wstępu do 3h lub bez limitu czasu dla 1 dziecka

 

Jadalnia Pod Zielonym Smokiem

ul. Szeroka 125, 80-835 Gdańsk

10% rabatu na wszystkie pozycje z karty

 

Statek Pirat

cumuje przy molo w Sopocie

20% rabatu na bilet na rejs statkiem "Pirat Ustka"

 

Kawiarnia Kafeina

ul. Nowobramska 2e, 76-200 Słupsk

10% rabatu na całe menu

 

Gospodarstwo Agroturystyczne "Ola"

Strzelinko 19b k. Ustki

15% rabatu na pobyt

 

Cafe Mistral Ustka

ul. Kaszubska 9, 76-270 Ustka

5% rabatu na całe menu

Pliki: 

Kategoria: