Specjalny pociąg Kolei Mazowieckich na XVIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów w Czeremsze

Specjalny pociąg Kolei Mazowieckich do Czeremchy odjedzie 19 lipca ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 14:02 z peronu nr 5. Do Czeremchy dotrze o godz. 17:25. Natomiast z Czeremchy do Warszawy wyruszy 21 lipca o godz. 23:00. Przejazd dla gości festiwalu jest bezpłatny.

XVIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” to jedna z najlepszych folkowych imprez w Polsce. Co roku przyciąga wielu gości z Polski i zagranicy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Czeremsze zaprezentują się zespoły muzyczne, teatry z Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Albanii, Wielkiej Brytanii.

W tym roku wystąpią m.in. Medicimbal (Czechy), Czeremszyna (Polska), Boja (Węgry), Pochwalone (Polska), Teatr Makata (Polska), La3no Cubano (Słowacja), Carrantuohill (Polska), R.U.T.A. & Hulajhorod (Polska/Ukraina), HARPCORE (Polska), FANFARA TIRANA MEETS TRANSGLOBAL UNDERGROUND (ALBANIA/UK).

„Z wiejskiego podwórza” to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle teatralne, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz 8. w  historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs na potrawę regionalną.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze.

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalczeremcha.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – rzecznik prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl tel.: (22) 473 75 51, 661 929 207.

Kategoria: