Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do wyszukiwania połączeń
2024-05-16
12:52

Zmiany w rozkładzie jazdy od 9 czerwca 2024 r.

Szanowni Państwo,

od 9 czerwca 2024 r. wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy, która obowiązywać będzie do 31 sierpnia br. Najważniejszą informacją jest zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów przez podmiejską linię średnicową w Warszawie. Pociągi będą kursowały z częstotliwością do 4 minut w każdym kierunku, co spowoduje, że znaczna ich część przejedzie przez linię średnicową. Więcej pociągów pojawi się na liniach R1 Warszawa – Skierniewice oraz R3 Warszawa – Łowicz Główny.

Dodatkowo, w godzinach wieczornych i weekendowo, z uwagi na prace wykończeniowe na stacji Warszawa Zachodnia, ruch pociągów będzie ulegał częstym zmianom. Prosimy o uważne zapoznawanie się z rozkładem jazdy.

W związku z nocną przerwą technologiczną ostatnie w dobie pociągi:

  • z linii nr R1 będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów. Dodatkowo, w celu obsługi pomijanych stacji, na odcinku Warszawa Śródmieście – Pruszków zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa,
  • z linii nr R3 będą kursowały z Warszawy Wschodniej przez Warszawę Gdańską z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus Północny, Warszawa Gołąbki. Dodatkowo, w celu obsługi pomijanych stacji, na odcinku Warszawa Śródmieście – Ożarów Mazowiecki zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

W terminie 20 lipca – 11 sierpnia, w weekendy, pociągi z linii 8 i 9 nie będą zatrzymywały się na stacji Warszawa Zachodnia.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Z uwagi na prace utrzymaniowe na stacji Grodzisk Mazowiecki, niedostępny dla podróżnych będzie peron 1. Pociągi zatrzymywać się będą przy peronie 2.

R2 Warszawa – Łuków

W terminie 21-31 sierpnia na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki prowadzone będą prace remontowo-naprawcze. W podanym terminie, ruch na ww. odcinku prowadzony będzie jednotorowo. Część pociągów KM zostanie odwołana, a w wybranych godzinach zostanie uruchomiona uzupełniająca komunikacja autobusowa.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

W godzinach szczytu komunikacyjnego w dni robocze zostaną uruchomione cztery nowe pary pociągów z/do Ożarowa Mazowieckiego.

W dalszym ciągu na linii prowadzone będą prace związane z budową tunelu drogowego przy stacji Teresin-Niepokalanów, w efekcie czego w terminie 10 czerwca – 10 lipca w związku z nocnym zamknięciem (w poniedziałki, wtorki i środy od godziny 23:45 do godziny 03:45) na odcinku Błonie – Sochaczew za ostatni pociąg zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R6 Warszawa – Czyżew

Na linii zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z/do stacji:

  • Małkinia odj. 8:29 – Czyżew przyj. 8:49,
  • Czyżew odj. 9:00 – Małkinia przyj. 9:20.

R7 Warszawa – Dęblin

W terminie 9-16 czerwca prowadzone będą prace utrzymaniowo-naprawcze na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Ruch pociągów będzie odbywał się jednotorowo.

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

W związku z budową peronu i wiaduktu na stacji Radom Wschodni, ruch na odcinku Lesiów – Radom Główny będzie prowadzony po jednym czynnym torze. W terminie 8 lipca – 14 sierpnia (w nocy z poniedziałku na wtorek, wtorku na środę i środy na czwartek) dwa poranne i dwa ostatnie pociągi w dobie na odcinku Radom Gołębiów – Radom Główny zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R31 Kutno – Sierpc

W terminie 1 lipca – 11 sierpnia ostatni pociąg w dobie z Kutna do Sierpca na odcinku Płock – Sierpc zostanie zastąpiony przez komunikację autobusową.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

W terminie 9 czerwca – 10 lipca, w związku z pracami utrzymaniowo-naprawczymi na linii, na odcinku Ostrołęka – Przetycz pociągi zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

W terminie 11-13 lipca, w związku z pracami utrzymaniowo-naprawczymi na linii, na odcinku Ostrołęka - Wyszków pociągi zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R81 Dęblin – Radom

W związku z remontem mostu w terminie 9 czerwca – 31 sierpnia, ruch na odcinku Dęblin – Zajezierze k. Dęblina prowadzony będzie po jednym czynnym torze. Dodatkowo, na stacji Zajezierze k. Dęblina dostępna będzie tylko jedna krawędź peronowa.

R91 Nasielsk - Sierpc

Z uwagi na prace utrzymaniowo naprawcze w terminie 1 lipca – 11 sierpnia zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Nasielsk – Płońsk. W zamian za pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. W terminie 12 – 31 sierpnia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wydłużona z Nasielska, przez Płońsk, aż do Raciąża.
Z uwagi na powyższe utrudnienia w terminie 1 lipca – 31 sierpnia zostanie wstrzymany ruch pociągów na linii R92 Legionowo – Tłuszcz.

 

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.