Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Korekta zacznie obowiązywać 2 września i jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 20 października 2018 r.

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice - kontynuacja remontu

Z uwagi na kontynuację remontu linii 447 organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek do  23 września i zastąpi je komunikacja autobusowa. Natomiast od 24 września pociągi zatrzymają się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na ww. odcinku z wyjątkiem Pruszkowa. Na linii pojawi się nowy przystanek - Parzniew - pomiędzy Pruszkowem a Brwinowem.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków - nocne przerwy w ruchu pociągów

Na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna w godz. 0:01 – 4:35 będą prowadzone prace związane z podbiciem torów. Ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze w dniach:

  • 4 września - 9 września (zamknięty tor nr 1),
  • 13 września - 15 września (zamknięty tor nr 2).

Dodatkowo w związku z naprawą przejazdu kolejowo-drogowego koło przystanku Halinów ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki będzie prowadzony po jednym czynnym torze przez pierwsze dwa weekendy we wrześniu, tzn.:

  • od 7 września godz. 22:10 do 10 września godz. 3:10 (zamknięty tor nr 1),
  • od 14 września godz. 22:20 do 17 września godz. 3:20 (zamknięty tor nr 2).

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz - kontynuacja remontu stacji Łowicz

W związku z  remontem wystąpi  nocna przerwa w ruchu pociągów dla potrzeb modernizacji linii
na odcinku Bednary – Łowicz Główny. W zamian za odwołane pociągi będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto, z uwagi na prace remontowe, od 10 września ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo na odcinku Teresin Niepokalanów – Sochaczew. Część pociągów będzie kursować w skróconej relacji do/z Teresina Niepokalanowa.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia - dalszy remont Rail Baltica

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Ponadto do 18 września na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. honorowane będą ważne bilety KM:

1)       6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);

2)       6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);

3)       4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;

4)       1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie;

Ww. pociągi „PKP Intercity” S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Od 19 września zmieni się rozkład jazdy i część pociągów rozpoczynających/kończących bieg na stacji Małkinia zacznie kursować w pełnej relacji bez komunikacji autobusowej.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin - otwarcie szlaku do Garwolina

2 września zostanie otwarty szlak  Pilawa – Garwolin i pociągi będą kursować do stacji Garwolin. Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii na odcinku Garwolin – Dęblin,a za odwołane pociągi będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa – Radom – Skarżysko Kamienna - „Radomiak” pojedzie przez Centralna Magistralę Kolejową

W związku z modernizacją linii od 13 września będą występować utrudnienia w ruchu pociągów. Zostanie zamknięty tor nr 2 na szlaku Czachówek Południowy – Warka. Część pociągów będzie odwołana, zaś część będzie kursować w zmienionych godzinach. Pociąg „Radomiak” od 2 września będzie kursował trasą okrężną przez linię 22 Radom – Drzewica i Centralną Magistralę Kolejową (CMK).

Dodatkowo wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów (w godz. 0:40-3:20) na odcinku Dobieszyn – Radom. W związku z tym pierwszy i ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa.

Linia nr R81 Dęblin – Radom - ZKA między Dęblinem i Bąkowcem

W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia związane z modernizacją stacji Dęblin. Ruch pociągów na odcinku Dęblin – Bąkowiec zostanie wstrzymany. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R31 Sierpc - Kutno

W związku z naprawą torów i rozjazdów na p.o. Proboszczewice Płockie zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Płock Trzepowo - Sierpc od 2 września do 11 września. Za odwołane pociągina ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich znajdują się na stronie internetowej KM mazowieckie.com.pl.

 

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 22 47 37 551

 

Kategoria: