Wzajemne honorowanie biletów KM i IC w terminie 29 sierpnia -11 grudnia 2021 r.

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 29 sierpnia do 11 grudnia 2021 r. we wszystkich pociągach uruchamianych przez Koleje Mazowieckie i „PKP Intercity” S.A. będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów na odcinkach:

  1. Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną lub Warszawę Śródmieście
    (w obu kierunkach);
  2. Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna (w obu kierunkach);
  3. Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska(w obu kierunkach).

Wzajemne honorowanie obejmuje ważne bilety (w tym na przewóz bagażu lub psa) wydane na przejazdy pociągami PKP IC oraz ważne bilety wydane na przejazdy pociągami KM.

Podróżni z biletami KM:

  • będą mogli korzystać z przejazdów pociągami PKP IC w wagonach klasy 2. z miejscami do siedzenia bez konieczności zakupu odpłatnego biletu dodatkowego na miejsca do siedzenia (miejscówki),
  • będą mogli przewieźć bagaż lub psa na podstawie ważnego biletu na przejazd,
  • będą mogli przewieźć rower wyłącznie w pociągu PKP IC wyznaczonym do przewozu rowerów na miejscu do tego przeznaczonym, po wykupieniu rezerwacji miejsca przeznaczonego dla osoby przewożącej rower i biletu na przewóz roweru zgodnie z TP-IC oraz RPO-IC.

Uwaga!

Honorowanie może przestać obowiązywać po wprowadzeniu przepisami prawa obostrzeń dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID – 19 i koniecznością ograniczenia liczby podróżnych przewożonych jednocześnie danym pociągiem.

Kategoria: