Wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM od 15 grudnia 2019 r. na odcinku Legionowo - Warszawa Zachodnia peron 8

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 15 grudnia 2019 r. rozpocznie się budowa przystanku osobowego Warszawa Targówek. Ruch pociągów KM nie ulegnie zmianie natomiast pociągi SKM linii S3 (za wyjątkiem jednego) zostaną skierowane przez Warszawę Gdańską, a jeden pociąg przez Warszawę Centralną i zostanie oznaczony jako S30. Do odwołania (na około 6 miesięcy) zmieniona zostanie trasa pociągów SKM linii S3:

Warszawa Lotnisko Chopina – (…) – Warszawa Al. Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia p. 8 – Warszawa Wola – Warszawa Młynów – Warszawa Koło – Warszawa Powązki – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO – Warszawa Praga (…) – Legionowo/Legionowo Piaski/Wieliszew.

Od 8 stycznia 2020 r. na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze.

W związku z powyższym od 15 grudnia 2019 r. do odwołania obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM wg poniższych zasad.

Wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i ZTM zostaje utrzymane w pociągach linii S3 kursujących przez Warszawę Gdańską, dodatkowo:

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane:

w pociągach SKM linii S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8;
pociągach linii S3 i S30 na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawa Gdańską) oraz w pociągach KM linii RL na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście.

 

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  15.12. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Kategoria: