Wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia od 12 grudnia 2021 r.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z kontynuacją prac modernizacyjnych w stacji Warszawa Zachodnia prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w dalszym ciągu wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. W związku z powyższym od 12 grudnia 2021 r. do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów.

1. Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM linii:

 1. S1 na odcinku Warszawa Wschodnia  –  Pruszków;
 2. S2 na odcinku Warszawa Wschodnia  – Warszawa Lotnisko Chopina;
 3. S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (peron 9).

2. Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref  biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w obu kierunkach w  pociągach KM:

 1. na odcinku:
  1. Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  2. Legionowo – Warszawa Zachodnia (peron 9) przez Warszawę Gdańską,
  3. Warszawa  Wschodnia – Pruszków,
  4. Warszawa  Zachodnia  – Warszawa Główna;
 2. linii lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Centralna.

 

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24- godzinnym, czyli np. 12.12. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Kategoria: