Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 13 stycznia, podczas 27. Finału WOŚP Koleje Mazowieckie bezpłatnie woziły wolontariuszy kwestujących na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na tegorocznych aukcjach KM dla WOŚP można było wylicytować szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf” oraz przejazd w kabinie maszynisty pociągu „Słoneczny”.

- Dziękuję wszystkim pracownikom za zaangażowanie w 27. Finał WOŚP. Dziękuję za oprawę, jaką nadaliście temu wydarzeniu. To cudownie brać udział w akcji, która łączy, a nie dzieli Polaków. Dlatego zapewniam, że graliśmy, gramy i będziemy grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Na monitorach w pociągach Kolei Mazowieckich można było zobaczyć film promujący 27. Finał WOŚP, a kolejarze w zielonych mundurach pojawili się w podwójnej transmisji z finałowego studia WOŚP 13 stycznia, o godzinie 17:30 w TVN24 oraz o 18:20 w telewizji TTV. Podczas transmisji Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich, otrzymał od Jurka Owsiaka puchar Za wspaniałą współpracę z Fundacją przy 27. Finale WOŚP.

WOŚP MY RÓWNIEŻ DZIĘKUJEMY!

 

Nasze aukcje dla WOŚP cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jazda na symulatorze „Elfa”, czyli naszego pojazdu EN76, została wylicytowana za 1 476 zł, a do licytacji przystąpiły 23 osoby. Przejazd w kabinie maszynisty pociągu „Słoneczny” wylicytowano za kwotę 6 201 zł, a w rywalizacji wzięły udział 22 osoby.

Coroczne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórka publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupiła się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia, jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, w tym aparaty mobilne, wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

27. Finał to dzień, który zapisze się tragicznie w historii ze względu na smutne wydarzenie, jakim było zabójstwo Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. To także finał, podczas którego zebrano rekordową kwotę, która łącznie daje sumę MILIARDA złotych podczas 27 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!

W dniu finału o godzinie 19:25 Fundacja WOŚP napisała:

Wczoraj informowaliśmy Was, że pobiliśmy rekord i jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zadeklarowaną kwotą było 10 113 551 PLN. Natomiast teraz, dzięki Wam, jest to już 50 milionów! Dziękujemy bardzo! Ale to nie koniec niesamowitych informacji! Aktualne zadeklarowane 50 milionów to... MILIARD złotych podczas 27 lat grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! To wszystko z Wami, dzięki Wam i dla Was! Ślijmy dalej pozytywną energię i grajmy dalej do końca świata i jeden dzień dłużej!

Natomiast już o godzinie 20:45:

Dostaliśmy informację z Gdańska, że doszło do tragicznej sytuacji, kiedy ktoś wtargnął na scenę naszego Finału i pan Prezydent Gdańska - pan Adamowicz - został ugodzony nożem. Sprawca został zatrzymany. Dzieje się to w środkowej Europie, w Polsce. W Polsce, która słynęła z tego że była krajem, który wymyślił wolność, wymyślił "Solidarność" w XX wieku. Wymyślił wolność dla innych krajów. Wymyślił, że bez przemocy możemy myśleć o naszej wolności.

 

Kategoria: