Zakup biletu w aplikacji mobilnej SkyCash

Podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich mogą szybko i wygodnie zakupić bilety w aplikacji mobilnej SkyCash. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów: Google Play, AppStore i Huawei AppGallery lub bezpośrednio przez stronę operatora (www.skycash.com).

 

Za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash można nabyć bilety:

- jednorazowe,

- jednorazowe wg ofert specjalnych, w tym na pociąg „Słoneczny”,

- strefowe czasowe,

- sieciowe KM (dobowe i 3-dniowe),

- Wspólny Bilet Samorządowy.

 

Jak kupić bilet w aplikacji SkyCash?

Aby zakupić bilet należy w aplikacji założyć konto i zapewnić środki do realizacji transakcji

– do wyboru jest przedpłacona portmonetka, podpięcie karty płatniczej lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass. Sama transakcja zakupu jest realizowana w trzech prostych krokach.

 

  1. Należy kliknąć w kafelek „Koleje” oraz wybrać Koleje Mazowieckie, następnie wybrać stację początkową i końcową, datę i godzinę wyjazdu.
  2. Na podstawie zaprezentowanego w Aplikacji mobilnej rozkładu jazdy wskazać połączenia, którymi będzie realizowany przejazd, ewentualnie rodzaj przysługującej ulgi.
  3. Wybrać spośród zaproponowanych ofert najkorzystniejszą i dokonać płatności za bilet.

 

Jak wygląda kontrola biletów zakupionych w aplikacji SkyCash?

Podczas kontroli biletów należy otworzyć zakładkę „Kontrola”, w której zapisany jest zakupiony bilet i okazać ekran aplikacji z wyświetlonym kodem 2D, ruchomym logiem zamieszczonym poniżej oraz danymi o kontrolowanym bilecie. W ten sposób można wygodnie potwierdzić uprawnienie do przejazdu. Należy pamiętać, że przy przejazdach na podstawie biletów ulgowych konieczne jest okazanie dokumentu potwierdzającego uprawnienie do ulgi.

 

Jak wygląda zwrot biletów zakupionych w aplikacji SkyCash?

Pasażer w aplikacji SkyCash może samodzielnie dokonać zwrotu zakupionego biletu przed rozpoczęciem jego terminu ważności. W przypadku niedotrzymania ww. terminu o zwrot należności za odpowiednio poświadczony niewykorzystany bilet można ubiegać się w drodze pisemnego wniosku kierowanego do Kolei Mazowieckich.

 

Zwrot należności za niewykorzystany bilet dokonywany jest na konto, z którego dokonano płatności za bilet.

 

Reklamacje

Użytkownik po stwierdzeniu nieprawidłowości związanej z transakcją dotyczącą zakupu biletu w aplikacji mobilnej SkyCash powinien wnieść reklamację do Zespołu Skarg i Reklamacji Kolei Mazowieckich, ul. Lubelska 26, 03-802 Warszawa, bądź na adres e-mail: skargi@mazowieckie.com.pl lub w dowolnym punkcie odprawy KM.

 

Regulamin usług dostępny jest tutaj.

Pliki: 

Kategoria: