Zmiana rozkładu jazdy pociągów KM

 

 

Zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich będzie obowiązywać od 22 maja br.  na następujących liniach:

1. KM 1 Warszawa – Skierniewice – będą kontynuowane prace modernizacyjne
na odcinku Radziwiłłów Mazowiecki – Żyrardów. Ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. W zamian za odwołane pociągi na odcinku Żyrardów – Skierniewice będzie uruchomiona komunikacja zastępcza. Kontynuowane będą również prace na stacjach kolejowych w Grodzisku Mazowieckim, Pruszkowie i Żyrardowie. Dodatkowo na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków w dniach 22 maja – 14 czerwca br. ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo.

Na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków w dniach 31 maja – 13 czerwca br. w godz.
22:00 – 4:50 wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów:

a) pociągi KM będą kursowały po torach dalekobieżnych z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków,

b) zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza na odcinku Warszawa Zachodnia – Brwinów.

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice nadal będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów ważnych w pociągach „Kolei Mazowieckich – KM” i „Przewozów Regionalnych” oraz w „Kolejach Mazowieckich – KM” i „PKP Intercity”.

2. KM 2 Warszawa – Łuków – wystąpią kilkudniowe utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Kotuń – Siedlce w dniach: 22, 23, 26 maja br. Wybrane pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

3. KM 6 Warszawa Wileńska – Małkinia – kontynuowane będą prace modernizacyjne na odcinku Wołomin – Tłuszcz – Łochów, które spowodują duże utrudnienia w kursowaniu pociągów:

· część pociągów będzie odwołana na odcinku Wołomin – Tłuszcz,

· zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza na odcinku Tłuszcz – Łochów oraz Wołomin – Tłuszcz,

· w wybranych pociągach TLK spółki „PKP Intercity” S.A. będą honorowane bilety Kolei Mazowieckich na odcinku Tłuszcz – Małkinia.

4. KM 26 Radom – Dęblin – wystąpią kilkudniowe utrudnienia w ruchu pociągów. Dodatkowo w dniach: 5, 6, 9 czerwca br. nie będą kursowały pociągi: nr 22492 rel. Radom – Pionki i 22511 rel. Pionki – Radom.

5. KM 31 Siedlce – Czeremcha – ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo na odcinku Niemojki – Platerów w dniach 2 – 6 czerwca br. w godz. 7:00 – 15:00.

Prace modernizacyjne na wymienionych liniach spowodują zmiany godzin kursowania pociągów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl oraz pod numerem call center (022) 364 44 44.

Zdajemy sobie sprawę, że trwająca od dłuższego już czasu modernizacja infrastruktury wymaga od naszych podróżnych sporo cierpliwości. Mam nadzieję, że zarządcy, czyli PKP PLK S.A., wszystkie zaplanowane prace remontowe uda się zakończyć w terminie. Jako przewoźnik liczymy też na to, że po remoncie jakość podróży ulegnie znacznej poprawie oraz że będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości techniczne naszych pojazdów. Oprócz zapowiedzianych utrudnień dotyczących remontów mam dla Państwa także dobre informacje. Pierwsza dotyczy obchodów 10-lecia KM i związanych z tym atrakcji, druga to montaż terminali płatniczych w naszych kasach – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM.

Terminale w kasach KM

Na początku tego tygodnia w kasach biletowych KM rozpoczął się montaż terminali płatniczych, za pośrednictwem których pasażerowie będą mogli dokonać zakupu biletu, płacąc kartą płatniczą. Montaż urządzeń zakończy się w przyszłym tygodniu. W sumie do dyspozycji podróżnych będzie 98 terminali, w 76 lokalizacjach na Mazowszu. Wszystkich podróżnych serdecznie zachęcamy do testowania urządzeń i dzielenia się z nami spostrzeżeniami na ten temat.

10 lat Kolei Mazowieckich

Rok 2014 zamyka dekadę funkcjonowania Kolei Mazowieckich. Z okazji tego jubileuszu spółka przygotowała dla podróżnych szereg atrakcji, np. konkursy związane z działalnością przewoźnika, w tym z jego parkiem taborowym. Pierwszym konkursem, do którego zapraszamy, jest wymyślenie hasła promującego 10-lecie Kolei Mazowieckich. O pozostałych konkursach będziemy Państwa informować, m.in. za pośrednictwem specjalnie na tę okazję stworzonej strony internetowej www.10lat.mazowieckie.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl tel.: (22) 47 37 664, 661 929 207.

Kategoria: