Zmiany na linii nr 9 Warszawa – Działdowo od 12 kwietnia 2019 r.

W dniach od 12 do 15 kwietnia ponownie nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Praga i Warszawa Gdańska ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK S.A. Natomiast od 16 kwietnia wystąpią dodatkowe zmiany
w kursowaniu pociągów. Będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich oraz  ZTM Warszawa.

W dniach 12-15 kwietnia br. ponownie nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Praga i Warszawa Gdańska ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK S.A., w związku z tym:

 • wszystkie pociągi rozpoczynające i kończące bieg w Warszawie pojadą do/z st. Warszawa Wschodnia;
 • nadal będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM na odcinku Legionowo - Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) wg następujących zasad:
  • Bilety KM (do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą:
   • w pociągach SKM linii: S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Wschodnia, S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia, S1, S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, S90 na odcinku Warszawa Zachodnia peron 8 – Warszawa Gdańska;
   • w liniach metra: M1 na odcinku Marymont – Centrum, M2 na odcinku Dw. Wileński – Rondo Daszyńskiego;
   • w autobusach i tramwajach kursujących ciągami ulic:

Toruńska (od przystanku Toruńska) – Most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – al. Prymasa Tysiąclecia (do przystanku Rondo Zesłańców Syberyjskich),

Rembielińska (od przystanku Toruńska) – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – Most Gdański – Słomińskiego (do przystanku Dw. Gdański), Kijowska (od przystanku Dw. Wschodni (Kijowska) – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska (do przystanku Żerań FSO),

11 Listopada (od przystanku Rondo Żaba) – Targowa (do przystanku Dw. Wileński),

Kasprzaka pomiędzy przystankami PKP Wola – Rondo Daszyńskiego.

Ponadto bilety KM wydane z/do stacji położonych na linii R9 do/z stacji położonych na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia peron 8 będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia.

Bilety ZTM wszystkich rodzajów (z uwzględnieniem stref biletowych) honorowane będą w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (przez Warszawę Wschodnią). Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 12.04. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Od 16 kwietnia 2019 r. wystąpią dodatkowe zmiany w kursowaniu pociągów:

 • część pociągów będzie kursowała do/z stacji Warszawa Wschodnia zamiast do/z Warszawy Gdańskiej/Zachodniej p.8;
 • niektóre pociągi kursujące do/z stacji Warszawa Zachodniej p.8 będą miały skróconą relację do/z Warszawy Gdańskiej;
 • część pociągów będzie kursowała z pominięciem postojów na p.o. Warszawa Toruńska i stacji Warszawa Praga, niektóre pociągi będą miały dodatkowe postoje na stacji Warszawa Praga;
 • część pociągów będzie miała zmienione godziny kursowania.
 • pociąg nr 51620 (z Ciechanowa odj. 22:06) będzie kursował do Warszawy Zachodniej przez Warszawę Śródmieście zamiast do Warszawy Zachodniej peron 8.

W okresie 16 kwietnia – 8 czerwca 2019 r. nadal obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM na odcinku Legionowo - Warszawa Zachodnia (w obu kierunkach) wg poniższych zasad:

Bilety KM (do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą:

 • w pociągach SKM linii: S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia, S90 na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia, S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia, S1, S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia;
 • w autobusach i tramwajach linii: 1 i 41 na odcinku Budowlana – Dw. Gdański, 176 na odcinku PKP Żerań – Budowlana, 204 na odcinku Bartnicza – PKP Praga, oraz w liniach autobusowych i tramwajowych, których trasy pokrywają się z ww. odcinkami.

Ponadto bilety KM wydane z/do stacji położonych na linii R9 do/z stacji położonych na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia peron 8 będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia.

Bilety ZTM wszystkich rodzajów (z uwzględnieniem stref biletowych) honorowane będą w pociągach KM na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (przez Warszawę Wschodnią lub Warszawę Gdańską). Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 16.04. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Przypominamy, że zarządca infrastruktury - PKP PLK S.A. -  kontynuuje prace na kolejowym Moście Gdańskim, więc ruch pociągów nadal odbywa się po jednym czynnym torze.

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 22 47 37 551

Kategoria: