Zmiany w kursowaniu pociągu Radomiak od 9 grudnia 2018 r.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na linii R8 Warszawa - Skarżysko Kamienna, w rozkładzie jazdy pociągów KM edycji 2018/2019 obowiązującym od 9 grudnia 2018 r. (do odwołania) pociąg przyspieszony nr 12100/21120 Radomiak relacji Warszawa Wschodnia - Radom - Warszawa Wschodnia kursował będzie trasą okrężną z pominięciem stacji: Dobieszyn, Warka, Chynów, Czachówek Płd., Zalesie Górne, Piaseczno, Warszawa Służewiec i zatrzymywał się będzie na stacjach: Radom, dodatkowo na p.o.: Przysucha (godz. odj. 06.19) i Drzewica (godz. odj. 06.28), a następnie na stacjach: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia.

W związku z kursowaniem pociągu Radomiak drogą okrężną (CMK), podróżni zamierzający odbyć przejazd pociągiem Radomiak mogą nabyć bilety wg stałego rozkładu jazdy pociągu (przez stację Warka).

W przypadku, gdy podróżny korzysta z przejazdu ww. pociągiem na odcinku Radom – Drzewica może nabyć bilet wg indywidualnych uprawnień wg cen wynikających z Załącznika do Taryfy przewozowej „Kolei Mazowieckich - KM” lub z zastosowaniem oferty specjalnej.

Ponadto podróżni posiadający ważne bilety na przejazdy pociągami KM wydane w relacjach z/do stacji położonych na odcinkach:

  • Radom - Dęblin,
  • Radom - Drzewica,
  • Radom - Skarżysko Kam.

do/z stacji położonych na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Służewiec mogą odbyć podróż pociągiem Radomiak do/z stacji Warszawa Zachodnia i w ciągu 30 minut od jego planowego przyjazdu/odjazdu do/z st. Warszawa Zachodnia, dojechać każdym pociągiem KM i SKM do/ze stacji położonych na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Służewiec.

Natomiast podróżni korzystający z przejazdów pociągami KM i środkami komunikacji miejskiej w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” mogą odbywać przejazd pociągiem Radomiak na zasadach obowiązujących dla ww. oferty.

Kategoria: