Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 2 września 2013 r.

Ponadto, jak podają PKP PLK S.A., 1 września br. zakończą się prace przy budowie przystanku osobowego Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz prace remontowe na moście średnicowym. W związku z tym od 2 września br. zostanie przywrócony normalny ruch pociągów między Warszawą Wschodnią a Warszawą Zachodnią.

Rozpoczyna się kolejny etap prac remontowych prowadzonych przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej, czyli PKP PLK. To spowoduje zmiany w ruchu pociągów na wielu liniach, np. na linii KM1. Ale są i dobre wiadomości, np. ta o planowanym zakończeniu prac przy budowie przystanku osobowego Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz przy remoncie mostu średnicowego. To oznacza, że ruch kolejowy pomiędzy Warszawą Wschodnią a Zachodnią wróci do normy – mówi Dariusz Grajda, członek Zarządu spółki KM, dyrektor handlowy.

Główne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów wystąpią przede wszystkim na liniach: KM1 Warszawa – Skierniewice, KM6 Warszawa - Małkinia, KM8 Warszawa - Skarżysko-Kamienna, KM9 Warszawa – Działdowo, KM26 Radom – Dęblin, KM29 Tłuszcz – Ostrołęka, KM33 Kutno – Sierpc.

KM1 Warszawa – Skierniewice

Ze względu na kolejny etap modernizacji linii kolejowej nr 1 Warszawa – Łódź oraz zamknięcie jednego z torów na szlaku Radziwiłłów Mazowiecki – Żyrardów część pociągów KM będzie kursować w skróconej relacji do/ze stacji Żyrardów. Podróżni na podstawie ważnych biletów KM na odcinku Żyrardów – Skierniewice będą mogli skorzystać zastępczo z pociągów uruchamianych przez innych przewoźników.

KM6 Warszawa – Małkinia

Zmiany na tej linii związane będą z kolejną fazą prac przy tunelu pod torami kolejowymi w Ząbkach. Na linii tej będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów. Dodatkowo na odcinku Prostyń – Małkinia w dniach 9 – 19 października zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza za pociągi nr: 7920, 7955 i 7957.

KM9 Warszawa – Działdowo

Pociągi KM będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Na odcinku Mława – Ciechanów zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

KM29 Tłuszcz - Ostrołęka

W związku z naprawami bieżącymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na odcinku Ostrołęka – Pasieki w dniach 14 – 15 września oraz na odcinku Przetycz – Wyszków w dniach 28 – 29 września uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

KM33 Kutno – Sierpc

W związku z naprawami bieżącymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w dniach 2–18 września na odcinku Kutno – Strzelce Kujawskie za pociągi 51330, 51332, 15333, 15335 zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Zmiany w rozkładzie. Z rozkładem jazdy pociągów można się zapoznać w zakładce Tabele rozkładów jazdy na stronie www.mazowieckie.com.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska –rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 473 75 51; 0 661 929 207

 

 

Kategoria: