Zmiany w rozkładzie jazdy od 14 czerwca 2020 r.

Szanowni Państwo,

14 czerwca 2020 r. wchodzi w życie kolejna zmiana rozkładu jazdy, będzie obowiązywała do 29 sierpnia 2020 r. Powraca już większość zawieszonych połączeń.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy na poszczególnych liniach.

R1 Warszawa – Skierniewice

Od 14 czerwca do 26 lipca zaplanowana została wymiana sieci trakcyjnej na obu torach odcinka Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Część pociągów KM będzie kursowała z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia zostały odwołane.

R2 Warszawa – Łuków

W dniach 17–29 sierpnia, w związku z modernizacją stacji Warszawa Rembertów, wystąpią utrudnienia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Część połączeń do/z Warszawy Rembertów zostanie odwołana.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny) i wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R6 Warszawa – Małkinia

Z uwagi na nocną przerwę technologiczną związaną z budową skrzyżowań oraz wiaduktu drogowego na odcinku Małkinia – Łochów w godzinach 0:01 - 4:00, pierwszy i ostatni pociąg do/z Małkini będzie zastąpiony przez ZKA.

R7 Warszawa – Dęblin

Na odcinku Otwock – Pilawa wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane przez autobusy zastępcze. Dodatkowo od 6 lipca do 14 sierpnia z uwagi na kolejną fazę modernizacji stacji Otwock zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock – Józefów. Połączenia kolejowe zastąpi komunikacja autobusowa.

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na odcinku Warka – Radom wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane prze autobusy zastępcze. Mamy również dobrą informację dla pasażerów, część połączeń kursująca do/z Piaseczna od 14 czerwca pojedzie w wydłużonej relacji do/z Czachówka Południowego.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga w dniach 23-28 sierpnia ruch pociągów na tym odcinku będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Część pociągów pominie stację Warszawa Praga i przystanek osobowy Warszawa Toruńska. Wybrane pociągi zostaną odwołane.

R31 Kutno – Sierpc

Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal większość połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

R61 Tłuszcz - Ostrołęka

Na linii wystąpią częste utrudnienia w ruchu pociągów związanych pracami remontowymi w następujących dniach:

  • 22 czerwca w godz. 10:25-14:25 na odcinku Mostówka – Wyszków;
  • 7-8 sierpnia w godz. 8:00-16:00 na odcinku Tłuszcz – Wyszków;
  • 9-16 sierpnia w godz. 6:30-14:30 na odcinku Mostówka – Wyszków;
  • 17-29 sierpnia w godz. 5:50-16:50 na odcinku Wyszków - Ostrołęka;
  • 28 sierpnia godz. 16:50 do 29 sierpnia godz. 18:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.

R81 Radom - Dęblin

Z uwagi na prowadzone przez PKP PLK prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom.

R91 Nasielsk - Sierpc

Z uwagi na naprawę mostów ruch pociągów na odcinku Raciąż – Sierpc zostanie wstrzymany i zastąpiony przez ZKA.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.

Kategoria: