Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich w okresie od 20 października do 14 grudnia 2019 r.

Szanowni Państwo,

od 20 października 2019 r. wejdzie w życie kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich, związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 14 grudnia 2019 r.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

  • W dniach 21/22 – 24/25 października 2019 r. w godzinach nocnych i wczesnoporannych na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostanie wstrzymany ruch pociągów. Pociągi zostaną zastąpione ZKA (zastępczą komunikacją autobusową).
  • W dniach 18 - 25 listopada 2019 r. wystąpią utrudnienia związane z przebudową stacji Warszawa Rembertów. Część pociągów zostanie odwołana lub będzie kursowała w skróconej relacji.
  • W dniach 9/10 – 13/14 grudnia 2019 r., w godzinach nocnych i wczesnoporannych na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna zostanie wstrzymany ruch pociągów. Pociągi zostaną zastąpione ZKA (zastępczą komunikacją autobusową).

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok na odcinku Sadowne Węgrowskie – Małkinia, gdzie ruch pociągów jest prowadzony po jednym czynnym torze i część pociągów na ww. odcinku jest odwołana, a w zamian kursuje ZKA.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będzie trwała modernizacja stacji Otwock oraz prace modernizacyjne na odcinku Otwock – Pilawa. Ruch pociągów na ww. odcinku jest wstrzymany i kursuje ZKA.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

  • Nadal będzie trwała modernizacja odcinka Warka – Radom, gdzie pociągi w dalszym ciągu będą zastępowane przez autobusy.
  • Na odcinku Czachówek Południowy – Warka ruch pociągów będzie się odbywał po zmodernizowanym torze nr 2, a prace zostaną przeniesione na tor nr 1.

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka

W dniach 21-31 października 2019 r., w dni robocze, w godzinach 5:30 – 14:30, na odcinku Pasieki – Ostrołęka, ze względu na konieczność przeprowadzenia prac utrzymaniowych infrastruktury kolejowej ruch pociągów zostanie zawieszony. W zamian za pociągi zostanie wprowadzona ZKA.

Szczegółowe informacje znajdują się w tabelach rozkładu jazdy dla poszczególnych linii.

Kategoria: