Umowa na Impulsy podpisana

Podpisanie umowy z NEWAG SAPodpisanie umowy z NEWAG SA

Każdy ze  składów pomieści po 206 miejsc siedzących w układzie otwartym oraz po 325 miejsc stojących.  Wysoki komfort jazdy będzie możliwy dzięki klimatyzacji, dodatkowej przestrzeni na bagaż, a osoby niepełnosprawne będą mieć ułatwioną podróż dzięki specjalnie przystosowanym miejscom dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich, do ich dyspozycji będą urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu oraz specjalnie przystosowane toalety. W pojazdach znajdzie się wi-fi, gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej oraz intercom. Osoby podróżujące z małymi dziećmi będą mogły skorzystać z przewijaków. Pojazdy są dostosowane do poruszania się z prędkością do 160 km/h. Pierwsze z nich w barwach przewoźnika wyjadą na tory w II kwartale 2015 r. i zostaną włączone do obsługi pasażerów na jednej z linii, gdzie potoki podróżnych są największe, tj. linii nr 1. Impulsy 45WE są pierwszymi tego typu pojazdami wyprodukowanymi przez NEWAG.

Jest to największy kontrakt, jaki podpisałem w tym roku. Za rok o tej porze Koleje Mazowieckie będą dysponowały 12 nowoczesnymi Impulsami – powiedział, podpisując umowę,  Zbigniew Konieczek, Prezes NEWAG S.A.

Podpisany kontrakt ma szczególne znaczenie dla poprawy oferty przewozowej na linii, gdzie zapotrzebowanie na przewozy kolejowe jest szczególnie duże. Zakup Impulsów jest więc jednym z  ważniejszych wydarzeń w realizacji polityki taborowej Kolei Mazowieckich.

Komfort pasażerów jest dla nas priorytetem – a ten niewątpliwie uzależniony jest od ilości pojazdów, jakimi dysponujemy – dlatego zrobiliśmy wszystko, by doszło do realizacji tak istotnego w strategii spółki projektu – zapewnił Artur Radwan, prezes KM.

Przyszły rok to nie tylko Impulsy w parku taborowym KM – wzbogaci się on także w wagony piętrowe od Pesy oraz nowe lokomotywy.  Inwestycjom taborowym będą towarzyszyć także przedsięwzięcia związane z zapleczem technicznym, w tym m.in. nowoczesną myjnią, która jest budowana w Tłuszczu – dodał Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM.

Kategoria: