(09.07.20102) Bilet lotniskowy Kolei Mazowieckich

Oferta specjalna „Bilet lotniskowy” będzie obowiązywała od 16 lipca br. Zakup biletu lotniskowego umożliwia podróżnym dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich z każdej stacji kolejowej w Warszawie do stacji w Modlinie. Dalsza podróż, bez dodatkowej opłaty, odbędzie się autobusem z dworca kolejowego w Modlinie do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Koszt jednorazowego przejazdu na trasie Warszawa – Port Lotniczy Modlin to 12 zł lub w przypadku zakupu biletu miesięcznego – 220 zł.

- Połączenie kolejowe z Warszawy do Modlina umożliwia szybki i komfortowy dojazd dla podróżnych na nowy terminal lotniczy Warszawa/Modlin – mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Spółki Koleje Mazowieckie. – Spółka Koleje Mazowieckie gwarantuje wysoki standard podróży. Na linii do Modlina kursują nowoczesne pociągi Elf. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, proponujemy skorzystanie z oferty „Bilet lotniskowy”. Dzięki temu, pasażer będzie mógł za niższą cenę i z jednym biletem dojechać ze stolicy do Mazowieckiego Portu Lotniczego w Modlinie lub z Mazowieckiego Portu Lotniczego wrócić do Warszawy.

Oferta specjalna nie ogranicza uprawnień podróżnego do zakupu biletu jednorazowego według zasad i cen określonych w Taryfie Przewozowej Kolei Mazowieckich (TP-KM). Zgodnie z Taryfą cena biletu (jednorazowy, normalny) na pociąg do stacji Modlin (44 km) z Warszawy Centralnej to 12,50 zł. Natomiast taki sam bilet na przejazd ze stacji Warszawa Gdańska do stacji Modlin (37 km) kosztuje 10,60 zł. Cena przejazdu autobusem Kolei Mazowieckich na terminal wynosi 4 zł. Bilety na autobus Kolei Mazowieckich będzie można kupić w każdej kasie, pociągu oraz u pracownika KM prowadzącego odprawę w autobusach.

Rozkład jazdy autobusów kursujących pomiędzy stacją kolejową w Modlinie a terminalem Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin jest dostosowany do przyjazdów/odjazdów pociągów, np.:

  • pociąg ze stacji Warszawa Centralna (17:10) – Modlin (17:54) – autobus spod stacji (18:00)
  • pociąg ze stacji Warszawa Gdańska (17:00) – Modlin (17:45) – autobus spod stacji (18:00)
  • autobus spod terminala (12:00) – na stacji kolejowej (12:08). Odjazd pociągu
    ze stacji Modlin w kierunku Warszawy (12:20), w kierunku Nasielska (12:25)
  • autobus spod terminala (18:00) – na stacji kolejowej (18:08). Odjazd pociągu
    ze stacji Modlin w kierunku Warszawy (18:28), w kierunku Ciechanowa (18:27)

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Email: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl tel.: 22 473 75 51, 661 929 207

Kategoria: