21 października 2018 r. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów KM

Kolejna korekta rozkładu jazdy jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi  przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Rozkład w takim kształcie będzie funkcjonować do 8 grudnia br.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Na linii nr R1 Warszawa – Skierniewice do dnia 7 listopada będą trwały utrudnienia w stacji Pruszków związane z wyłączeniem z ruchu toru nr 4. Część pociągów będzie kursować po torach dalekobieżnych z pominięciem przystanków pośrednich od Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego. Na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu związane z wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym. Pociąg nr 19996/7 relacji Warszawa Wschodnia – Skierniewice w dniach 14 listopada i 8 grudnia na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice zostanie zastąpiony zastępczą komunikacją autobusową.

Na linii nr R3 Warszawa – Łowicz wciąż będą trwały utrudnienia związane z pracami w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Bednary – Łowicz Główny. Pierwszy pociąg z Łowicza i ostatni do Łowicza na tym odcinku zostaną zastąpione zastępczą komunikacją autobusową.

Na linii nr R6 Warszawa – Małkinia w dniach 21 - 28 października ruch pociągów będzie prowadzony operatywnie z uwagi na nieotwarcie obu torów na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Od 29 października rozkład przewiduje utrudnienia na odcinku Łochów – Małkinia. Część pociągów tak jak obecnie będzie kursować w relacji skróconej. Na odcinku Łochów – Małkinia za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach „PKP Intercity” S.A. nr:

  • 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);
  • 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);
  • 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;
  • 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie;

będą honorowane ważne bilety KM. Dodatkowo ww. pociągi „PKP Intercity” S.A. będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Na linii nr R7 Warszawa – Dęblin kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Pilawa – Garwolin - ruch jednotorowy - oraz Garwolin – Dęblin – wstrzymanie przewozów, gdzie kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Czachówek Południowy – Warka, gdzie ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociąg „Radomiak” kursuje trasą okrężną przez linię CMK. Dodatkowo do 22 października wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów (w godz. 0:40-3:20)
na odcinku Dobieszyn – Radom. W związku z tym pierwszy i ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa.   

Na linii nr R9 Warszawa – Działdowo 21 października pociągi wracają na wyremontowany odcinek Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Na wniosek pasażerów ostatni pociąg w dobie z Warszawy będzie kursował w relacji wydłużonej do Mławy.

Na linii nr R81 Dęblin – Radom wciąż trwają utrudnienia na odcinku Bąkowiec – Dęblin (kursuje zastępcza komunikacja autobusowa) z uwagi na przebudowę stacji Dęblin.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl

 

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 22 47 37 551

Kategoria: