Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do wyszukiwania połączeń
2017-04-18
13:54
Kategoria

Już 25 instytucji kultury można odwiedzić taniej z biletem Kolei Mazowieckich

Do programu „Koleją do Kultury” dołączyło właśnie kolejnych 12 partnerów, w tym m.in. stołeczne teatry czy muzea z Ciechanowa, Opinogóry i Radomia. – Mam nadzieję, że mieszkańcy Mazowsza potraktują naszą akcję jako pretekst i zaproszenie do odwiedzenia ciekawych miejsc – zachęcał marszałek Adam Struzik, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 18 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. W spotkaniu uczestniczyli także: Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM oraz przedstawiciele 12 instytucji kultury z Mazowsza.

Na początku roku przedstawiciele 13 instytucji kultury podpisali porozumienie, na podstawie którego z biletem Kolei Mazowieckich można otrzymać zniżkę w teatrach, muzeach oraz innych instytucjach kultury na terenie Mazowsza i nie tylko. Teraz do porozumienia w ramach akcji „Koleją do Kultury” przystąpiły kolejne podmioty. Wśród nowych partnerów znalazły się: Teatr Studio, Teatr Ochoty, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Ruchu Ludowego, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Warszawska Opera Kameralna oraz Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Regionalne w Siedlcach i Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

– Naszym priorytetowym zadaniem jest umożliwienie tysiącom Mazowszan dotarcia do pracy, szkoły czy na uczelnie. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na to, że Koleje Mazowieckie łączą – w tym przypadku z instytucjami kultury, których na Mazowszu nie brakuje. Akcja „Koleją do Kultury” to ukłon w stronę wszystkich podróżujących Kolejami Mazowieckimi, dla których Mazowsze to nie tylko miejsce, gdzie uczą się i pracują, ale także wypoczywają. Teraz, z biletem KM, mogą to zrobić taniej – zauważa Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Regulamin akcji pozostał niezmieniony. Zasada jest prosta – z możliwości zakupu biletu wstępu ze zniżką do instytucji kultury, które zechciały przystąpić do akcji, może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD”. Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg.

Listę partnerów akcji, można znaleźć na stronie poświęconej akcji: dokultury.mazowieckie.com.pl, w spotach emitowanych w pociągach KM, a także na plakatach i ulotkach promujących akcję. Regulamin akcji „Koleją do Kultury” jest dostępny w siedzibie KM, na stronie internetowej dokultury.mazowieckie.com.pl oraz u partnerów akcji promocyjnej.

Ponadto Dariusz Grajda, członek zarządu KM, dyrektor handlowy przypomniał, że już od blisko trzech tygodni można kupić bilet Kolei Mazowieckich przez internet. - Od chwili uruchomienia poprzez system zakupiono już ponad 5,5 tysiąca biletów. Te bilety także biorą udział w akcji „Koleją do Kultury”. Z końcem marca wdrożyliśmy także płatności kartą przy zakupie biletów w pociągu u kierowników pociągu. Kartą za bilet zapłacono już za blisko 5,4 tysiąca biletów – mówił.

Przy okazji konferencji, Marszałek Adam Struzik, zaprosił również na debatę poświęconą metropolii warszawskiej z udziałem przedstawicieli świata nauki, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, senatorów oraz posłów, zatytułowanej „Metropolia, ale jaka?”.