Koleje Mazowieckie na Światowe Dni Młodzieży

W związku z trwającymi przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży odbywających się w Krakowie w dniach 25-31 lipca 2016 r. Koleje Mazowieckie zorganizują przejazdy dla uczestników wydarzenia.

Uroczystości będą się odbywać w dwóch etapach:

- pierwszy (20-25 lipca 2016 r.) to Dni w Diecezjach - w tym okresie Koleje Mazowieckie zapewnią uczestnikom posiadającym specjalne identyfikatory nieodpłatny transport pociągami KM po województwie mazowieckim;

- drugi etap (25-31 lipca 2016 r.) to „Wydarzenia Centralne” w Krakowie -  w tych dniach Koleje Mazowieckie w uzgodnieniu z mazowieckimi diecezjami zorganizują przejazdy na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Do spółki Koleje Mazowieckie wpłynęły dotychczas zamówienia z 4 mazowieckich diecezji na pociągi specjalne do Krakowa, co daje liczbę blisko 34 tys. osób do przewiezienia. Obecnie trwają szczegółowe obliczenia co do zapotrzebowania na przewóz pociągami KM.

Jako przewoźnik jesteśmy dumni z faktu, że możemy włączyć się w przygotowania do tak ważnego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży. Dołożymy starań, by pielgrzymom przyjeżdżającym na uroczystości zapewnić jak najlepsze warunki podróży. Jednocześnie życzę wszystkim uczestnikom, by te dni minęły w religijnej zadumie, wzajemnej życzliwości i przede wszystkim bezpiecznie - powiedział Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

 

Kontakt dla mediów:

Jolanta Maliszewska, Biuro Rzecznika Prasowego „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: j.maliszewska@mazowieckie.com.pl

tel. 22 47 37 664, kom. 603 609 857

Kategoria: