Odjazdowe zwiedzanie z KM – relacja z wycieczek na Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji promocyjnej Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE), organizowanej w dniach 17-19 września, przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Z tej okazji, otworzyliśmy drzwi Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów. Jak było?  Było odjazdowo i ciekawie, jak powiedzieli sami uczestnicy wydarzenia. 

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć różnego rodzaju tabor, w tym wagony piętrowe, lokomotywy, a także najnowsze pojazdy KM ER160 Flirt. Pod czujnym okiem Zbigniewa Dzięcioła, mistrza koordynatora, przeszli przez teren sekcji oraz hali pociągowej. Poznali historię zaplecza, dowiedzieli się, w jaki sposób prowadzone są prace przeglądowo-naprawcze. Pod okiem maszynistów instruktorów: Sylwestra Pluty oraz Bogusława Jagiełły obejrzeli prezentację jazdy na symulatorze pojazdu ER160 Flirt. 

Elementem udziału w DOFE był także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, ogłoszony na oficjalnym profilu Spółki KM na Facebooku. Przedstawiamy zwycięzców:

  • I miejsce – Bartosz Zych – nagroda: bilet kwartalny;
  • II miejsce – Julia Senator – nagroda: bilet miesięczny;
  • III miejsce – Wiktoria Nowocień – nagroda: indywidualna godzinna jazda symulatorem pociągu pod nadzorem instruktora;
  • IV miejsce – Paweł Wroński – nagroda: zwiedzanie Myjni na Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu wraz z osobą towarzyszącą.

Gratulujemy zwycięzcom! Skontaktujemy się z Państwem mailowo!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili za wspólnie spędzony czas! Podziękowania kierujemy także do Pana Zbigniewa Dzięcioła, który jak zwykle świetnie sprawdził się w roli przewodnika, oraz maszynistów instruktorów: Sylwestrowa Pluty oraz Bogusławowa Jagiełły za prezentację możliwości naszego najnowszego symulatora pojazdu kolejowego FLIRT, a także Michała Króla, naczelnika Sekcji i wszystkich pracowników, dzięki którym to wydarzenie mogło się odbyć.

DOFE to część szerszej kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską, ukazującej jak wiele zrealizowano i realizuje się dzięki wsparciu z Funduszy UE. Kampanię można śledzić w mediach społecznościowych: #EUinmyregion. W ramach DOFE na stronie internetowej https://dniotwarte.eu/wydarzenia są publikowane liczne atrakcje oferowane przez beneficjentów Funduszy Europejskich. Na uczestników czekają np. wirtualne spacery i warsztaty. Wiele miejsc będzie można odwiedzić stacjonarnie i skorzystać z wyjątkowych ofert.

Koleje Mazowieckie są Beneficjentem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, 2014-2020 (RPO WM) oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, 2014-2020 (POIiS). Podczas tegorocznego wydarzenia DOFE zaprezentują efekty realizowanych projektów z obecnie trwającej perspektywy 2014-2020.

Kategoria: