Uwaga! Utrudnienia na linii do Pruszkowa

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu kolejowego zostaną wprowadzone 10 maja, a kolejne – 8 czerwca br. Łącznie potrwają one do 1 września 2013 r.

W tym czasie pomiędzy stacją Warszawa Włochy – Pruszków pociągi będą kursowały w obu kierunkach tylko po jednym torze. Żeby maksymalnie wykorzystać ograniczoną przepustowość tej linii, będą kursowały w tzw. „pakietach”, czyli po kilka pociągów w niewielkich odstępach czasowych w jednym kierunku. W godzinach porannego szczytu priorytetowo będą traktowane pociągi do Warszawy. Zaś w szczycie popołudniowym – pociągi wyjeżdżające ze stolicy. Po zamkniętym torze do i ze stacji Warszawa Ursus SKM będzie uruchamiać kursy tzw. „dogęszczające”.

Wszystkie pociągi będą kursowały według zmienionych rozkładów jazdy, a część z nich zostanie odwołana. Niektóre pociągi od/do stacji Warszawa Zachodnia będą kursować po torach dalekobieżnych i nie będą się zatrzymywać na przystankach: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Pruszków.

Warto dodać, że wybrane pociągi KM będą wydłużone do trzech jednostek.

W czasie obowiązywania zmian zostaną wprowadzone następujące zasady dotyczące honorowania biletów:

  1. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków, w pociągach Kolei Mazowieckich kursujących po układzie podmiejskim, obsługujących relacje na linii KM1 Warszawa – Skierniewice, honorowane będą wszystkie bilety ZTM oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej.
  2. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków, w pociągach SKM linii S1, honorowane będą wszystkie bilety Kolei Mazowieckich.
  3. Na odcinku Warszawa Zachodnia/Warszawa Włochy – Piastów bilety Kolei Mazowieckich ważne w pociągach na linii KM1 Warszawa – Skierniewice będą ważne także w autobusach linii 716 i 717 na tym odcinku.
  4. Pasażerowie posiadający bilety odcinkowe okresowe KM wydane:

- z/do stacji/przystanków położonych na odcinku Łowicz Gł. – Warszawa Ursus Płn.
do/z stacji/przystanków na odcinku Warszawa Ursus – Skierniewice przez Warszawę Włochy, mogą odbyć podróż przez Warszawę Zachodnią,

- z/do stacji/przystanków w relacjach Warszawa – Piastów/Pruszków w przypadku korzystania z przejazdów pociągami KM, które omijają stacje/przystanki osobowe: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków mogą odbyć podróż przez Brwinów z możliwością powrotu do stacji Pruszków i Piastów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

  1. Pasażerowie posiadający bilety ZTM ważne w 1 i 2 strefie: dobowe, 3-dniowe, 30-dniowe,
    90-dniowe i Bilety Seniora oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej mogą odbyć przejazd pociągami KM, które omijają stacje/przystanki: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków, do stacji Brwinów z możliwością powrotu do stacji Pruszków i Piastów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.
  2. Na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Pruszków WKD, w pociągach WKD będą honorowane bilety Kolei Mazowieckich.

 

Szczegółowe informacje na www.mazowieckie.com.pl i pod numerem call center: (022) 364 44 44 oraz na www.ztm.waw.pl i pod nr infolinii: 801 044 484.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Email: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl tel.: 22 473 75 51, 661 929 207

Kategoria: