Z Warszawy do Trójmiasta i do Ustki

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego dla podróżnych Kolei Mazowieckich zaczyna się także sezon na pociąg „Słoneczny”. Przez pierwsze 10 lat kursowania pociągiem można było dojechać z Warszawy do Gdańska, Sopotu i Gdyni. W tym roku po raz czwarty „Słoneczny” pojedzie aż do Ustki.

12 czerwca br. w Gdańsku w pięknym wnętrzu auli mieszczącej się przy ul. Augustyńskiego 1 odbyła się konferencja prasowa, której gospodarzami byli Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego, oraz Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich. Charakter spotkania - gospodarze oraz zaproszeni dziennikarze zasiedli na leżakach plażowych - podkreślał tematykę konferencji. Prezes Grajda zaprosił do podróży pociągiem „Słonecznym”, który już 23 czerwca rusza w swój pierwszy nadmorski kurs. Mieszkańcy Pomorza mogą pojechać pociągiem do Ustki za 29,70 zł. Podróż z Gdańska trwa niespełna 2,5 godziny. Cena biletu w połączeniu z komfortem podróży, jaki zapewniają klimatyzowane wagony piętrowe, to wyjątkowo atrakcyjna oferta. Bilety na pociąg są dostępne we wszystkich kanałach dystrybucji.

Prezes Grajda zaprosił też Pomorzan na Mazowsze do skorzystania z wakacyjnej oferty Kolei Mazowieckich - Biletu Turysty. Jest on biletem sieciowym imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM przez trzy dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu, z wyjątkiem pociągu „Słoneczny”, na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica.

Bilet Turysty posiada 10-dniowy termin ważności, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Do biletu wydawany jest karnet, na którym podróżny dokonuje legalizacji rozpoczęcia każdego z trzech dni ważności biletu. Cena biletu jest zryczałtowana i wynosi wg taryfy normalnej 67 zł.

Pliki: 

Kategoria: