Przełamujemy bariery

W sześciu warszawskich kasach Kolei Mazowieckich została uruchomiona usługa wideotłumacza. Jej celem jest stworzenie osobom niesłyszącym i słabosłyszącym możliwości swobodnego porozumienia się w kasie, a także dopytania o niezbędne dla podróżnego kwestie.

Osoby niesłyszące i niedosłyszące mogą skorzystać z wideotłumacza nie tylko w kasach dworców Warszawa Wschodnia, Warszawa Śródmieście – peron 1 i peron 3, Warszawa Zachodnia, Warszawa Wileńska, Warszawa Gdańska, ale także za pośrednictwem strony internetowej www.mazowieckie.com.pl. Okienka wymienionych kas posiadają specjalny piktogram. Usługa, która jest dostępna w dni robocze w godzinach 8:00 – 18:00, umożliwia połączenia wideo z tłumaczem języka migowego za pośrednictwem tabletu znajdującego się w kasie. Ponadto kasy wyposażone są w pętle indukcyjne umożliwiające osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy.

Specjalny piktogram jest widoczny również na stronie internetowej Kolei Mazowieckich - wystarczy w niego kliknąć, by rozpocząć połączenie i nawiązać rozmowę.

 

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 22 47 37 551

 

Kategoria: