Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do wyszukiwania połączeń
2022-02-02
14:15
Kategoria

WOŚP - przeżyjmy to jeszcze raz!

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był po prostu wyjątkowy. W tym roku Orkiestra zagrała pod hasłem „Przejrzyj na oczy".  Zebrane środki pozwolą zapewnić najwyższe standardy w okulistyce dziecięcej. W trakcie Finału kwestowało blisko 1700 sztabów. Do tej pory udało się zebrać ponad 136 milionów złotych.

Koleje Mazowieckie podobnie jak w poprzednich latach zostały oficjalnym przewoźnikiem WOŚP, a na aukcjach można było licytować m.in. przejazd w kabinie „Babci”, czyli najstarszego czynnego ezt EN57, dzień w dyspozyturze czy szkolenie na symulatorze. W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się m.in. wspomniany przejazd w kabinie „Babci”, zwiedzanie zaplecza technicznego KM oraz szkolenie na symulatorze pojazdu FLIRT ER160. Łącznie udało się zebrać blisko 15 tysięcy złotych.

Specjalnie z okazji jubileuszowego Finału pracownicy KM nagrali piosenkę. Ponadto delegacja kolejarzy była obecna w studio WOŚP, gdzie Bogusława Pogorzelska wręczyła na pamiątkę Jurkowi Owsiakowi własnoręcznie wykonaną na szydełku kierowniczkę pociągu, do licytacji której serdecznie zapraszamy: https://allegro.pl/oferta/kierowniczka-pociagu-km-w-skali-mikro-1176585….

Warto dodać, że Pracownicy KM mają serca skore do pomocy.  Wśród nich są: uczestnicy Wirtualnego Biegu „Policz się z cukrzycą!”,  wolontariusze WOŚP, a także wszyscy kolejarze, którzy w tym dniu pełnili służbę na swoich posterunkach m.in. kierownicy pociągu, kasjerzy czy pracownicy call center, którzy jak zwykle z uśmiechem na twarzy służyli swoją pomocą. 

Dziękujemy za kolejny piękny Finał WOŚP!

Do zobaczenia za rok!