Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do wyszukiwania połączeń
2022-04-15
12:59
Kategoria

Zostaliśmy partnerem konkursu „Geniallne Miejsca”

Koleje Mazowieckie nawiązały współpracę z Polskim Towarzystwem Informatycznym w ramach konkursu „Geniallne Miejsca”, który organizowany jest w bieżącym roku szkolnym 2021/2022. Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Polskiej Organizacji Turystycznej, jak również Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest rozwijanie zainteresowania historią małych ojczyzn, popularyzowanie ciekawych miejsc w kraju, pokazanie nieznanych obiektów w różnych województwach, a także nauka algorytmów i umiejętności cyfrowej prezentacji pracy.

Konkurs polega na opracowaniu przez grupy uczestników (2-5-osobowe), przy użyciu aplikacji „Genially”, gry lub escape-roomu (pokoju zagadek) ukazującego miejscowość, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, wybitną postać z regionu, gdzie zlokalizowana jest placówka zgłaszająca. Jest to konkurs ogólnopolski, do którego zgłoszonych zostało 120 prac, z czego 96 zakwalifikowało się do drugiego etapu, w tym 11 z województwa mazowieckiego. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2022 r., a finał konkursu wraz z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 10 września 2022 r.
Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Wszystkie prace konkursowe znajdują się na platformie: https://sis.pti.org.pl/poznajcie-geniallna-polske/. Zapraszamy do zapoznania się!