Przejdź do treści Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do wyszukiwania połączeń
2018-10-31
11:36
Kategoria

Parkuj i Jedź

Parkuj i jedż grafikaSpółka „Koleje Mazowieckie - KM” w imieniu i na rzecz Samorządu Województwa Mazowieckiego zrealizowała budowę 9 parkingów w systemie „Parkuj i Jedź” w ramach środków przeznaczonych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego na realizację tej inwestycji.

Oferta „Parkuj i Jedź” skierowana jest do osób korzystających z komunikacji kolejowej, które mieszkają w pewnym oddaleniu od stacji kolejowej, i chcą zrezygnować z indywidualnego środka transportu drogowego na rzecz wygodnego, ekologicznego i szybkiego transportu kolejowego. Użytkowane parkingi stanowią ważny element integracji systemu transportu drogowego oraz kolejowego.

Przedmiotowe parkingi przystosowane są do potrzeb posiadaczy samochodów osobowych, motocykli i rowerów. Na wszystkich parkingach zostały zamontowane wiaty wyposażone w stojaki rowerowe, a także wydzielono miejsca postojowe, z których korzystają wyłącznie osoby niepełnosprawne.

Od dnia 1 kwietnia 2018 r. parkingi „Parkuj i Jedź” funkcjonują w otwartej formule, bez dozoru i bezpłatnie z dostępnością dla wszystkich posiadaczy pojazdów osobowych i rowerów, przez całą dobę siedem dni w tygodniu bez konieczności posiadania biletu.

Adres e-mail do zgłaszania utrudnień w funkcjonowaniu parkingów „Parkuj i Jedź” oraz zaistniałych usterek i awarii - parkingikm@mazowieckie.com.pl