Zmiana rozkładu jazdy od 13 grudnia 2020 r.

Szanowni Państwo,

13 grudnia 2020 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów KM 2020/2021. Została ona opracowana na bazie obecnie obowiązującego rozkładu. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jej pierwsza modyfikacja będzie obowiązywać do 13 marca 2021 r.

Istotną informacją, która dotyczy większości linii do/z Warszawy jest rozpoczęcie prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia. Pierwsza faza prac będzie obowiązywała w okresie 13-31 grudnia br. Część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym z uwagi na utrudnienia związane z przebudową stacji zostanie odwołana. Wybrane połączenia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia. O kolejnych zmianach obowiązujących od 1 stycznia 2021 roku poinformujemy w terminie późniejszym.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Zgodnie z oczekiwaniami pasażerów zaplanowano uruchomienie wieczornego połączenia z Warszawy Wschodniej 21:51 do Grodziska Mazowieckiego 22:40. W godzinach porannych pociąg przyspieszony „Bolimek” będzie kursował w wydłużonej relacji ze Skierniewic.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

Uruchamiamy nowe połączenie przyśpieszone z Warszawy Zachodniej 14:33 do Siedlec 15:46. W relacji powrotnej pociąg będzie kursował aż do Płocka. Ponadto pojawi się nowe połączenie w godzinach wieczornych w relacji Warszawa Zachodnia 22:22 – Mińsk Mazowiecki 23:14.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz Główny

Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny) i wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

W związku z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki od 13 grudnia 2020 r. do 4 lutego 2021 r. wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie. Część pociągów zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały w relacji skróconej.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie

Od 13 grudnia rozpoczynamy obsługę odcinka Małkinia – Szulborze Wielkie.

W godzinach popołudniowych wydłużamy część połączeń obecnie kursujących do/z Warszawy Rembertów do Zielonki.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Z uwagi na planowane zakończenie modernizacji linii nr 7 na odcinku Otwock – Pilawa wydłużono 4 pary połączeń z Warszawy Falenicy/Otwocka do Celestynowa oraz wydłużono relację 1 pary pociągów z Pilawy do Sobolewa. W niedzielne popołudnia uruchamiamy połączenie przyspieszone z Dęblina 16:54 do Warszawy Zachodniej 18:36. Skróceniu ulegnie czas przejazdu pociągów na odcinku Dęblin – Otwock.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Radom – Warka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy.

Lepszą obsługę kolejową zyska Góra Kalwaria, do której będzie uruchamianych 14 par połączeń, jak również Warka, gdzie pojawią się dwa nowe połączenia.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W godzinach porannych z uwagi na dużą frekwencję w pociągach KM, pociąg kursujący obecnie w relacji do/z Legionowa będzie kursował do/z Modlina.

Linia nr R31 Kutno – Sierpc

Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal część połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka, linia nr R91 Nasielsk – Sierpc

Rozkład jazdy na tych liniach nie uległ istotnym zmianom. Nieznaczne przesunięcia w godzinach odjazdów pociągów są związane z zaplanowaniem skomunikowań z innymi pociągami na stacjach przesiadkowych.

Linia nr R82 Radom – Drzewica

Linia w całości będzie obsługiwana taborem zmodernizowanym, co przyczyni się do poprawy warunków podróżowania, jak również skróceniu ulegnie czas przejazdu. W związku z rozpoczęciem przez przewoźnika ŁKA obsługi odcinka Tomaszów Mazowiecki – Drzewica, wspólnie zaplanowaliśmy skomunikowania naszych pociągów w Drzewicy, które umożliwią podróże w relacji Radom – Łódź z dogodną przesiadką na tej stacji. Uruchamiamy po 3 połączenia skomunikowane w każdą stronę.

Linia nr R21 Siedlce – Czeremcha

KM nie uruchamia tu nowych połączeń, natomiast linia jest obsługiwana wspólnie ze Spółką POLREGIO, która planuje od 1 stycznia 2021 r. zwiększyć liczbę połączeń na tej linii.

Linia nr R81 Dęblin – Radom

Z uwagi na prośby pasażerów, a także w celu nawiązania lepszych skomunikowań i zapewnienia lepszej obsługi w stacji Radom, na linii będzie kursowała dodatkowa para połączeń Radom – Dęblin. Linia w całości będzie obsługiwana taborem zmodernizowanym co przyczyni się do poprawy warunków podróżowania jak również skróceniu ulegnie czas przejazdu.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.Szanowni Państwo,

Kategoria: