Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 12 czerwca 2022 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 12 czerwca 2022 r. wchodzi w życie kolejna czasowa zmiana rozkładu jazdy, która będzie obowiązywała do 3 września 2022 r.

Zmiany w rozkładzie są związane z:

 • dalszą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia;
 • pracami na liniach Warszawa – Łowicz oraz Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie;
 • pracami na liniach bocznych.

Szczegóły zmian na poszczególnych liniach:

 • R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 13 – 14 sierpnia 2022 r., z uwagi na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będzie się odbywał po jednym czynnym torze. W ww. terminie zostanie odwołanych część pociągów kursujących do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa.

Od 22 sierpnia 2022 r., z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów relacji Warszawa – Grodzisk Mazowiecki zostanie odwołana lub będzie kursowała przez stację Warszawa Gdańska. Na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków w dni robocze zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 • R2 Warszawa – Łuków

Z uwagi na planowaną wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym od dnia 26 sierpnia 2022 r. pociągi KM rozpoczynające kończące bieg w stacji Mrozy będą kursowały w skróconej relacji do/z Mińska Mazowieckiego.

W terminie 1 – 16 sierpnia 2022 r. (pon.-pt.) na odcinku Kotuń – Siedlce za pociąg nr 19889 będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

W terminie 2 – 17 sierpnia 2022 r. (wt.-sob.) na odcinku Siedlce – Kotuń za pociąg nr 91850 będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

 • R3 Warszawa – Łowicz Główny

Z uwagi na zamknięcie jednego toru na odcinku Warszawa Gołąbki – Ożarów Mazowiecki na linii wystąpią utrudnia. Dodatkowo od 27 czerwca 2022 r. na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie pociągi będą kursowały po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursowała do/z Warszawy Głównej.

Od 22 sierpnia 2022 r. z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów relacji Warszawa – Błonie zostanie odwołana.

 • R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

Do 30 czerwca 2022 r. w związku z budową tunelu drogowego w Zielonce rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. Ruch pociągów będzie odbywał się jednotorowo na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka oraz Warszawa Rembertów – Zielonka. W związku z tym część połączeń została odwołana, natomiast pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

W celu złagodzenia utrudnień zostaną uruchomione pociągi wahadłowe relacji Warszawa Wileńska – Ząbki oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową.

Ponadto w dni robocze na odcinku Tłuszcz – Warszawa Wschodnia będą honorowane bilety KM w następujących pociągach IC:

 • 10112/3 „ZAMENHOF” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia;
 • 81102/3 „PODLASIAK” relacji Świnoujście – Suwałki.
 • R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko Kamienna

Od 13 czerwca do 5 lipca 2022 r. w dni robocze z uwagi na remont wiaduktu drogowego na szlaku Czachówek Południowy – Chynów ruch pociągów będzie się odbywał po jednym czynnym torze. Podobnie na odcinku Radom Główny - Skarżysko Kamienna.

 • R31 Sierpc – Kutno

W dniach 1-20 sierpnia 2022 r., z uwagi na wymianę nawierzchni na szlaku Sierpc – Płock Trzepowo, będzie wstrzymany ruch pociągów. W zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 • R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Z uwagi na prace związane z pracami remontowymi w wybranych terminach na odcinku Mostówka – Wyszków, Mostówka – Przetycz, Wyszków – Przetycz oraz Pasieki – Ostrołęka ruch pociągów będzie wstrzymany. W zamian za odwołane pociągi na ww. odcinkach będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 • R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinku Radom – Jedlnia Letnisko – Pionki, Żytkowice – Garbatka Letnisko oraz Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie się odbywał po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany
w rozkładzie jazdy.

 • R91 Sierpc – Nasielsk

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2022 r. z uwagi na prace remontowo-naprawcze ruch pociągów będzie wstrzymany na całej linii. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii, który znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.

 

Ponadto informujemy że od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. zostanie uruchomiony pociąg „Słoneczny”.

Pociąg „Słoneczny” będzie kursował w relacji:

 • Warszawa Centralna (odj. godz. 5:55) – Gdańsk Główny (przyj. godz. 9:02 / odj. godz. 9:04) – Ustka (przyj. godz. 11:25);
 • Ustka (odj. godz. 12:11) – Gdańsk Główny (przyj. godz. 14:48 / odj. godz. 14:50) –  Warszawa Centralna (przyj. godz. 18:04).

Dodatkowo w terminie 25 czerwca – 31 sierpnia 2022 r. w soboty, niedziele i święta zostanie uruchomiony pociąg „Słoneczny Bis”.

Pociąg „Słoneczny Bis” będzie kursował w relacji:

 • Warszawa Zachodnia (odj. godz. 9:03) – Gdynia Główna (przyj. godz. 12:56);
 • Gdynia Główna (odj. godz. 18:29) – Warszawa Centralna (przyj. godz. 21:59).

Rozkład jazdy pociągów znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.

Kategoria: